Sevgilini Geride Bırakıp Yurt Dışında Yüksek Lisansa Gitmek Bencillik midir?
  • Popüler
  • Tarihe Göre
  Vidiom
  Bu başlığa vidio eklemek için telefonundaki dio uygulamasından giriş yap!
   gizemino
   En yakın arkadaşım yüksek lisans için Hollanda'da çok iyi bir üniversiteden kabul attı fakat 5 senelik sevgilisi Türkiye'de de iyi üniversitelerden kabul alabileceğini ve yurt dışına giderse görüşmelerinin çok zor olup ayrılacaklarına kadar getirdi mevzuyu. Gitmesi bunca yıllık ilişkileri için bencil bir karar olurmuş. Arkadaşım adına hem inanılmaz mutluyum hem de inanılmaz üzgünüm. Bana kalırsa bunun bencillikle hiçbir alakası yok. Kaldı ki olsa bile kız devam edeceği belli olup olmayan bir ilişki için mükemmel bir kariyer planını çöpe mi atsın anlamadım ben. Açıkçası sırf sevgilim istemiyor diye de böylesine güzel bir fırsatı tepemezdim. Arkadaşım bu haberin mutluluğunu yaşayamadan kara kara gitsem mi gitmesem mi diye düşünüyor. Bence bu durumda asıl bencil olan kariyerine engel olan erkek arkadaşıdır.
    patiklipengui
    Niye bencillik olsun? Birbirlerini seviyor olabilirler, uzun bir ilişkileri olabilir ama bu kişisel hayatlarını yaşayamayacakları anlamına gelmez ki. Bence bu tür durumlarda karşı tarafın saygı duyması gerekir. Hele konu eğitimse. Uzun mesafe ilişkisi zor olabilir ama yapacak bir şey de yok.
     gregory_
     5 sene de az degil ya beraber gitme sanslari yok mu??
      kisi
      Bencilliktir ama bence makul bir bencilliktir. Gitsin derim ben.
       abdes_terligi
       sevgilisinin yaptığı asıl bencillik. Destek vermesi gerekiyor
        somurtkan_sirin
        Arkadaşına ilet lütfen. Düşünmesi bile saçma...Zaten kalmasını istiyorsa asıl bencilliği o yapmış olur. Kızın hayatını çalmasın.
         bosvermisfalan
         Hayır bencillik değil. Geleceğini ilgilendiren bir konuda duygusal yönden bakması doğru değil. Eğitimi, kariyeri ve geleceği için mantığıyla hareket etmeli. Hem de yurt dışında kabul görmüş bunu kutlamalı
          diocu01
          Gitmezse mallık yapmış olur bence
           diocu01
           Gitmezse mallık yapmış olur bence
            sena158
            Yoo seviyorsa bekler biz bekleyenlerden olduk ama bu da bi sevgi göstergesi herkes beceremez, lakin giden de unutmamalı gittiği yerde.
             tranquility
             Arkana bile bakmadan git olm. Yoksa iş ciddiye binince ona para lazım buna para lazım der durur. anlatamazsın da derdini.
             /
             0

             Tarihe Göre

             İçerik bulunamadı.