Sevgilin "Kapitalizmin Oyunu Bunlar" Dedi ve Sevgililer Günü Hediyesi Almadı Diyelim Ne Yaparsın?
  • Popüler
  • Tarihe Göre
  Vidiom
  Bu başlığa vidio eklemek için telefonundaki dio uygulamasından giriş yap!
   detokssuyu
   Tamam kapitalizmin oyunu evet tüketim kültürü evet pazarlama dünyası bunu dayatıyor ama yılda bir ya hu. Gidip ev, araba almıyorsunuz. Bir kupa dahi olsa alınız arkadaşlar. O nesne o günü anımsatacak bir armağan en nihayetinde değil mi? Benim hayatımda bu düşünceye sahip insanlar oldu. Hediye almamak bir tercihtir ama "Sende bana sakın bir şey alma. Kapitalizm kazanmasın." düşüncesine katılmam pek mümkün değil. Hayatımdaki insana sevgililer gününde hediye almadım diye kapitalist ekonomi sitemi son bulmayacak ya da dünyamız daha yaşanılabilir bir yer olmayacak. Dolayısıyla bu gibi bahanelere gerek yok ayırdığınız bütçe ne olursa olsun sevgilinize bir armağanınız olsun bu özel gün için.
    moon_night
    Ruh halime bağlı "Kurban bayramında seni kesicem, öküz" de diyebilirim "Sen zaten benim en büyük hediyemsin" de diyebilirim Belli olmaz
     mrsnl33
     Ben de hediye almayı sevmediğim için normal karsilardim
      peripedia
      Ben sevdiklerime hediye etmekten çok hoşlanırım ama karşımdaki insana bunu dikte edemem bazı insanlar hediyeleşmekten hoşlanmıyorlar. Özel günlerde de bu prensiplerini kırmak istemiyor olabilirler. Sevgilimin böyle bir talebi olursa ne diyebilirim ki? Saygı duyabilirim ancak.
       badideasensei
       Demesine gerek yok istemem ve beklemediğimi de açık açık söylerim. Bir insanı bir günlüğüne sevdiğinizi belli etmeyin, ki maddi bir nesneyle de hiç denemeyiniz bunu. Sevgi dediğin eğer belli edilecekse herhangi bir gün , şiir yazmak ya da o an aklına gelen bir kaç güzel söz söylemektir. Kitap hediye etmektir mesela. Adam akıllı iletişim kurmak derdini dinlemek ve böyle bir insan olabilmek en büyük ve değeri biçilmez bir hediyedir. En azından ben böyle düşünüyorum.
        kisacadeniz
        Hediye almıyorum ve karşımdakinin de almasını beklemiyorum açıkçası. Karşılıklı beklenti olmadığında muazzam bir sevgililer günü geçiyor. Size de tavsiye ederim
         sedefartuny
         Hiç mi hediye almıyorsunuz sevgilinize yani diye sorarlar. Herhangi bir özel şey de mi hediye etmiyorsunuz? O kapitalizm olmuyor. Sevgililer günü olunca mı kapitalizm oluyor. Gereksiz duyarlardan bir duyar da bu.
          sizhanimagadiyin
          Sknti degil kendi utanir benim hediyemi aldiktan sonra, e bi zahmet ondan sonra bana bi jest yapsin.
          /
          0

          Tarihe Göre

          İçerik bulunamadı.