66
15.1.2021
Sevgiliden Pahalı Hediye Alınması Sorunsalı
  • Seçmece
  • Popüler
  • Tarihe Göre
   sedefartuny
   Sosyal medyada herkes sevgilisinden pahalı hediye alıyor farkında mısınız? Ünlüsü ünsüzü herkes neredeyse hediyelerinin etiket fiyatlarını paylaşır ve yarıştırır duruma geldi. Hediye alan tarafın hep kadın, hediye verenlerin ise erkek olduğunu da unutmamak gerek. Bu durum ilişkilerde bir zorunluluk haline geldi nerdeyse, sevgi alınan hediyeye ödenen bedel ile ölçülüyor. Ben karşı tarafın ekonomik durumu ne olursa olsun ilişkilerde pahalı hediyeye karşıyım arkadaşlar. Bir süreden sonra bu durumun karşı tarafı boyunduruk altına alma gayesi taşıdığına inanıyorum. Çift ayrılınca ilişkiden, sevgiden, anılardan değil bu pahalı hediyelerden konuşuluyor çünkü. Hediye istenecek mi? İstenmesi halinde geri verilecek mi? Geri verilse mi verilmese mi? Türlü türlü saçmalıklar yani. Şeyma Subaşı'nın sevgilisinin bilmem kaç milyonluk hediyesini konuşuyoruz. Burcu Esmersoy, kadınlara sevgilinizle buluşurken cüzdan taşımanıza gerek yok tavsiyesi veriyor. Nasıl dünyalar bunlar ya hu? Tamam bizim hayatlarımız için geçerli olan örnekler değiller ve ne yapıyorlarsa yapsınlar ama sosyal mecralarında bu durumları normalize edip kitlelerine kabul ettiriyorlar. Sözün özü ben bu pahalı hediye alıp/verme olayına karşıyım. Siz ne diyorsunuz?
    caresizcare
    Way be millete bak sen Biz hala hediye gelsin diye 14 şubat Doğum günü falan bekleyelim
     imailahorsilahh
     Sevgilim yok, yani sorun da yok. Olsaydı da pahalı bişey istemezdim zaten. Başlığı raselikadan beklerdim 😁
      peripedia
      İsteyen istediğine istediği hediyeyi alır. İnsanların cüzdanlarının çetelesini tutacak değiliz. Evet hediyenin fiyatı duyulan sevgi ile alakalı değildir ama kişinin kendi tercihidir. Belki kendini öyle iyi hissediyor, öyle tamamlanıyor. Bunu yaptığımızda hediyenin bedeli ile ilgileniyoruz asıl.
       asit
       Bu dünyada parayı en güzel bu kadın yiyor valla..
        gregory_
        Vodka var içersen Ben var seversen
         handeyakar07official
         Sorun mu? Nesi sorun? Alsın oh
          ggggggg
          Ucuz hediye alsa da sorun ne yapsın bu sevgili
           nickimdebileolmaz
           Şeyma gibi binlerce benzeri olan birine bu kadar para harcamak akıl almıyor.
            bnldrn-
            ya herkes butcesı kadar alır bu onemlı degıl de bu şeyma ne olacak boyle ulkemızı temsıl edıyor allah razı olsun :)) ebru şancı vardı zamanın da kaddafinin oğlu ile mercımegı fırına verıyordu ben bu tarz ılıskılere sevgılı durumundan farklı bakıyorum bu bıldıgın ucretlı ilişki reklam olsun tanıtım olsun savunulacak tarafı yok bence leş bi durum
             tsukyomi
             Alınan pahalı hediye kapitalizmi yüceltir, sevgiyi ya da insanı değil. Birlikte geçirilecek zamanlar, onlarca aktivite, uzun uzun sohbetler varken parayla bunlar satın alınmaz, kısayol böyle oluşturulmaz.
              vurz
              Pahada degerden ziyade daha onemli hediyeler var bence, ama esas sorun bu degil, bunun gibi insanlarin konusulup prim yapmasi
               nykskaos
               Şimdiye dek ne pahalı hediye kabul ne de talep ettim. Hiç kimsenin bir kola fazlası geçmesin dedim üzerime. Reddettiğim şeyler yüzünden insanların gözünde deli olmalıydım. Ben ilişkinin maddi tarafının olmamasından yanayım. ( Onurlu seks işçileri ) geldi aklıma. Maddiyat ve ilişki derken... Onlar en azından direkt fiyat veriyor onurluca.
                isinasli
                Bıhtıhhh yaa
                 sadisfekshin
                 “Sana bir hediye aldım ama buraya sığdıramadım. Hadi gel.” dese, çıksak sokağa, bassa cebinden çıkardığı anahtara, duysam klik sesini ve karşımda yanan farlarıyla ilk kez gelsek onunla göz göze. Daha ne isterim, nasıl kabalaşırım da hayır derim böylesine ince bir jeste...
                  agac-ceviz
                  sevgi saygı olmadiktan sonra pahalı hediyeler alsan ne fayda
                   badideasensei
                   Manevi paha daha ağır bence
                    detokssuyu
                    Deli gibi para biriktirip o dönem ki erkek arkadaşıma krampon almıştım. Kramponu iade edip kendisine türlü türlü tşörtler, çoraplar falan almıştı. Vizyona bak. O günden kimseye belirli limitlerin üzerinde hediye almıyorum. Yani züğürt çenemizi yormayalım boşuna bizim ilişkilerde pahalı hediye sorunsalı budur.
                     mrlawyerkk
                     Çok şükür benden pahalı hediyeler bekleyen bir kadın olmadı hayatımda ben de böyle beklenti içerisine girmedim. Bana göre bu kendini tatmin etme çabasından başka bir şey değil. Para ile kendini tanımlayan insanların işidir yani.
                      cemilonr
                      Parayi veren düdüğü caldiriyor artik
                      /
                      0

                      Tarihe Göre

                      İçerik bulunamadı.