Sesimizin Çalınabilir Olduğunu Gösteren Korkunç Bir Teknoloji: Ses Klonlama
  • Popüler
  • Tarihe Göre
  Vidiom
  Bu başlığa vidio eklemek için telefonundaki dio uygulamasından giriş yap!
   sedefartuny
   Aklıma ilk gelen sevgililerimizin a noktasında olmasına karşın klonlanmış sesi ile kendisini b noktasında gösterebileceği gerçeği oldu arkadaşlar. ABD'de bir seslendirme sanatçısının sesini klonlamışlar, klon sesini dinletmişler ve kendisi de klon sesin kendi sesi ile birebir aynı olduğu kanısına varmış. En basitinden bu teknoloji ile operatörler, telefon dolandırıcıları klon sesinizle birçok şeye onay verebilir. Sizin sesinize her şeyi söyletebilirler düşünsenize. Galiba en korkunç teknolojilerden biri bu.
    oedon
    Sevgili olayı bu işin çiçeği boncuğu. Deepfake ile beraber en tehlikeli teknolojilerden biri olarak görüyorum uzun süredir benzer işleri. Küresel çapta krizlere sebebiyet verecek kadar tehlikeli hemde. Nasıl yüz ve ses kopyalama teknolojisi varsa hangisinin gerçek hangisinin sahte olduğunu ayıklayan programlarda geliştiriliyor. Yukarıda verdiğim küresel çapta tahribatların yaşanmaması için anti programların var olması şart.
     voila
     Koyun klonladılar be, komple insan klonlayabilecek teknoloji var
      cokbilmisdegilcokbilen
      türk dolandırıcıları bunu duymasın..
       dr_manhattan
       Bu da sesimizi sadece 5 saniye de klonlayan yapay zeka bir düşünün ölmüş birinin sesiyle birisi size sesleniyor ürpertici değilmi? kaynak;
       https://google.github.io/tacotron/publications/speaker_adaptation/
       https://google.github.io/tacotron/publications/speaker_adaptation/
        mrlawyerkk
        Efsane teknoloji bu yalnız. Düşünsenize Zeki Müren istediğimiz şarkıyı okuyabilecek. Korkunç tarafı yok değil ama biraz daha süslü bir tarafından bakmak istedim.
        /
        0

        Tarihe Göre

        İçerik bulunamadı.