Şeriat İsteyen Vatan Hainidir
  • Popüler
  • Tarihe Göre
  Vidiom
  Bu başlığa vidio eklemek için telefonundaki dio uygulamasından giriş yap!
   lilimili
   Onedio'da paylaşılan Artvin'deki şeriatçı grup ve tepkili vatandaş içeriğinin üzerine böyle bir başlık açmak istedim.
   https://youtu.be/fhx_lQmHBSU
   https://youtu.be/fhx_lQmHBSU
   Şeriat isteyen vatan hainidir. Aksini iddia eden? Hadi içimizdeki nankör yobazları ortaya çıkaralım. Oynat bakalım.
    minemosynes
    Öncelikle Din düşmanları ve islamofobikler bunu da bir tarafa çekip İslam'ın kendisini hedef alarak kötülemeden belirtmek isterim. Malumunuz sözde özgürlüklerle dolu bir ülkede sözde din eleştirisi yapacağım diye insanların düşünce ve inançlarına saygısızlığın moda olarak yapıldığı bir devirdeyiz. Bkz: Aydın geçinen yobazlar gibi... Şeriat nedir? Kuran’ın ayetlerine, Hazreti Muhammet’in sözlerine ve yaptıklarına, bunlardan çıkarılmış yorumlara dayanan, insanın yaşamını, toplumsal yaşamı düzenleyici, Tanrısal olduğu için hiçbir zaman değişmeyecek olan dinsel kurallar bütünü, İslam hukuku. demektir. “Şeriatta; yüzde doksan dokuz ahlâk, ibadet, âhiret ve fazilete aittir. Yüzde bir nispetinde siyasete mütealliktir. Onu da ulû'l-emirlerimiz düşünsünler.” (Bediüzzaman) Şeriat gelir mi? Öncelikle Şeriatla yönetilen 3 ülkeye Suudi Arabistan, İran ve Sudan'a bakalım... Genel sıralamada Suudi Arabistan 59, İran 116, Sudan 150. sırada. Hukuk devleti ve yönetişim kriterlerine göre Suudi Arabistan 40, İran 84, Sudan 148. sıradalar. İnsani ve siyasi haklarda Suudi Arabistan 93, İran 121, Sudan 135. sonuçlar üzücü... Dolayısıyla.. İslâm’ın temel şartlarının ihmale uğradığı, ferdî ve ailevî hayatın yanlış esaslar üzerine bina edildiği bir cemiyette, sadece muamelât ve ceza hükümlerinin tatbiki fazla bir fayda sağlamaz. Yahut bu hükümlerin, böyle bir cemiyete tatbiki mümkün olmayabilir. Olsa bile, birçok kimse, bunlara, inanmadan ve istemeyerek uymakla nifaka düşer. Müslüman görünür, ama bir İslâm düşmanı olarak yaşar. Şeriatın bir bütün olarak değerlendirilmesi gerektiğine bir misal vermek isterim. İslâm’da faiz haramdır, yasaktır. Bu yasağı getiren âyet-i kerimeyi “Müminler ancak birbirinin kardeşidirler.” âyetiyle birlikte düşünmek gerekir. O zaman şu hakikat ortaya çıkar: “Bir mü’min, ihtiyaç içinde kıvranan ve kendisinden borç isteyen bir kardeşine borç verirken, şer’î ifadesiyle ona karz-ı hasende bulunurken, bu parayı fazlasıyla geri alma talebinde bulunamaz. Bunun kardeşlikle bağdaşması mümkün değildir.” İslâmî kardeşliğin son derece zayıfladığı, kişinin kendi öz kardeşine oyunlar oynadığı, tuzaklar kurduğu, devlet malının acımasızca yağmalandığı bir cemiyette, İslâm’ın faiz yasağı icra edilemiyorsa, kabahat o bozulan bünyenindir; ilâcın, yahut gıdanın değil. .... Son olarak şeriat la yönetilmediğimiz için bazı Arapların imaları ve bize özellikle Müslüman olanlara kafir muamelesi yapmaları salaklıktan öte değildir. Önce şeriatla yönetilmelerine rağmen kendilerinin nasıl olduklarına bir baksınlar sonra bize laf söylesinler. Saygı ve Sevgiyle Hoşgörüyle NOT: İslam değil İnsan kusurludur
     kitaptakikurt
     bekle şimdi gelirler burda var çomar ve yobazlar
      godisahuman
      Kesinlikle katiliyorum. Herkes istedigi inanca sahip olabilir musluman , hristiyan, Yahudi, ateist,panteist , satanist bizi ilgilendiren bir konu degil bu. Ayrica kadinlarimizin daha az deger gormesini istemiyorum. Seriat size kusursuz bir yonetim sekli gibi gelebilir bazi muslumanlar icin ama seriat ile yonetilen ulkelerin hali ortada.
       asit
       Afganistan ve Pakistan'ı süper güç ve teknoloji devi yapmış krallar, şimdi Türkiye'ye gelmiş sıra.. Helal olsun
        gregory_
        Istemeyenler bile 17 gün içki yasagina ses edemedi, yakindir isteyenlerin kazanmasi.
         badideasensei2
         Çok haklısın. Din bireyseldir ve inandığı her neyse kurallarına uyup uymamak onu ilgilendirir. Herhangi bir dinin şeriat kuralları ile yönetilirsek toplumun geri kalanını yok saymış oluruz. Kadınları tamamıyla önemsiz kılar şeriat. Bence bunu isteyenlerin en büyük sebebi de bu. Kontrol edilemeyen ve tek bir fikre bağımlı kalamayarak dizginlenemeyen insanları susturmak. Ayrıca yasalarla "laik" olduğu belirtilen güzel ülkemde; YOBAZIN biri din görevlisi dini görev icra etmeden ya da din adamı olmadan cübbe sarık ile geziyor ise laiklik konusunu pek de beceremiyoruz demektir. Daha anlatırdım da neyse bitireyim artık.
          kafatamircisi
          şeriat var dediler geldik😀
          /
          0

          Tarihe Göre

          İçerik bulunamadı.