Seni En Çok Sarsan Kitap Cümlesi
  • Popüler
  • Tarihe Göre
  Vidiom
  Bu başlığa vidio eklemek için telefonundaki dio uygulamasından giriş yap!
   nyksky
   "bir adam tanıdım, kafasız bir kadına yaşamının yirmi yılını verdi. her şeyi feda etti ona; dostlarını, emeğini, dürüstlüğünü bile.. ama bir akşam, kadını hiç sevmemiş olduğunu anladı. canı sıkılıyordu, hepsi bu. insanların çoğu gibi canı sıkılıyordu." albert camus/düşüş
    hesapsilindi00
    Hepsini oku ondan sonra yaz :))
     nursuduha
     Hiç aklımda tutamam. Her duruma uygun kitaplardan atıf yapan insanları da çok kıskanırım:/
      pilavyiyenmidye
      bir gün soğanı bile ağlatacağım...
       imailahorsilah
       Anlamak isterim, hangi yasa Bir beşikle bir darağacını Aynı ağaçtan, ne adına varedebilir? Ahmet ERHAN (Gülşiir) Uyanıyorum küstah sözcüklerle Ey iki adımlık yerküre Senin bütün arka bahçelerini gördüm ben Nilgün Marmara (Daktiloya Çekilmiş Şiirler) Rakı içeceğini ve denize deniz kızları için biraz rakı dökeceğini söyledin. Bir kadını kıskandırmanın, daha zarif bir yöntemi olamazdı. Lale Müldür (Apokalips/Amonyak)
        sisibisoshi
        Elma dersem çık, armut dersem çıkma Benimle elma lütfen... Kahraman Tazeoğlu
         tiroyitbezi
         'İnsanın doğuşunu görmekten herkes kaçar, ama ölümünü görmeye koşa koşa gideriz. İnsanı öldürmek için gün ışığında geniş meydanlar ararız;ama onu yaratmak için karanlık köşelere gizleniriz. İnsanı yaparken gizlenip utanmak bir ödev, onu öldürmesini bilmekse birçok erdemleri içine alan bir şereftir Biri günah, öteki sevaptır.' Montaigne/Denemeler - kısacası insanlar yeni bir birey meydana getirirken(çiftleşirken) ayıp sayılır gizlenir saklanır ama ölürken herkesin gözü önünde ölür ayıp sayılmaz çünkü insana doğumundan beri doğmak değil ölmek yakıştırılmıştır.
          impactresponse
          |x|>0 => x>0 v x<0
           hayatikayanadam
           Eve gidelim mi? Wulf Dorn - Şizofren Böyle ufak bir cümle kitaba hayran bırakır mı diye düşünenlere okunması şiddetle tavsiye edilir.
            nyksky
            Birgün yine sarsılıyorum...
            /
            0

            Tarihe Göre

            İçerik bulunamadı.