Sen Ateistsin, İnanmıyorsun Hiçbir Şeye Peki Neden İyilik Yapıyorsun?
  • Popüler
  • Tarihe Göre
  Vidiom
  Bu başlığa vidio eklemek için telefonundaki dio uygulamasından giriş yap!
   kafatamircisi
   after life dizisinde inanan biri (kath) ile ateist biri (tony) arasında aşağıdaki diyalog geçer. kath: eğer bir ateist isen... tony: evet öyleyim. kath: ...ve cennet cehennem gibi kavramlara inanmıyorsan... tony: evet inanmıyorum. kath: ...o zaman neden istediğin kadar cinayet işleyip istediğin herkese tecavüz etmiyorsun? tony: öyle yapıyorum zaten. kath: anlayamadım? tony: istediğim kadar cinayet işleyip istediğim kadar tecavüz ediyorum, o da sıfır yani hiç. bu diyalogdaki bakış açılarını ve alt metni güzelce düşünürseniz bu soruya en iyi cevabı bulursunuz..!
    maskoff
    bunu bedevilerin anlaması zor.
     010101010
     Şöyle bir söz vardı çok sevdiğim : " Alt tarafı bir çiçek koklayıp, bir hayvan sahiplenip, birkaç insan tanıyıp, sevip gidecektik bu dünyadan. Nasıl kötü bir zamana denk geldi ömrümüz... Vicdansızların, sapıkların, katillerin, nefretin, cehaletin ortasına düştük!" Şu dünyada insanların tek ihtiyacı olan şey "vicdan ve sorgulama yetisidir". Ben Ateistim, kimseyi inancı yüzünden yargılamam ve aynı hoşgörüyü karşımdaki insandan da beklerim.
      alevalevay
      iyilik konsepti dinle veya ateistlikle bağdaştırılacak kadar basit bi şey değil bence
       absurdizm
       iyilik inanç değil karakter meselesidir
        patronicee
        Hiç bir şeye inanmıyor olmak salt düşüncelerden sıyrılmamak mı yani? Kötü olmak, zarara yönelmek mi?
         suha-cakir
         Asıl saçmalık inanan insanlara bunun sorulmaması. Sen inanıyorsun bir şeylere, yapıyorsun ve yaptığının karşılığını da alacaksın. Ben karşılık, ödül ya da ceza beklemeden yapıyorum. Ki olması gereken bu. Sen ödül vermeseler yapar mısın aynı şeyleri?
          gulfemkaya
          iyi biri olmak için inanmak gerekli midir cidden emin değilim bu biraz tatmin meselesi bence
           abdes_terligi
           "dindar" insanlar zaten ona buna tecavüz edip kesip doğruyor. İnancın iyi veya kötü bir insan olmakla alakası yok denecek kadar az.
           /
           0

           Tarihe Göre

           İçerik bulunamadı.