Selanik Göçmenleri Yunan mıdır?
  • Popüler
  • Tarihe Göre
  Vidiom
  Bu başlığa vidio eklemek için telefonundaki dio uygulamasından giriş yap!
   ali-efe-giriz
   Sence yunanmıdır ?
    lutfen-ama
    Zaten türk olan yok ki. Biz çok seviyoruz ya bunu ben şurdan göçtüm, biz aslen şuralıyızları falan. Amerikalılar sanki iki yüz yıl önce koloni olarak bir yerlerden gelmemiş gibi Amerikalıyız biz deyip diğer tüm ülkeleri küçük görsün biz de bilmem kaç yüzyıllık tarihimiz olmasına rağmen başka bir milletten olmaya çalışalım. Valla Türk olmak isteyen yok ülkede ya sonra en küçük olayda da milliyetçi artistlikleri falan.. Yazık.
     catherine-earnshaw
     Osmanlı'nın vakti zamanında Balkanlardaki Türk nüfusu artsın diye o topraklara yerleştirdiği Türk ailelere Yunan, Bulgar vs demek yanlıştır. Orada gavurla haşır neşir olup çocuk yapmışsa durum değişir ama.
      tsukyomi
      Kişinin kökenine bakılır. Ailesinde Yunan bireylere ek diğer milletten bireyler varsa yarı Yunan, aile tümüyle Yunan ise Yunandır.
       patronicee
       Yorumlar evriliyor. Az sonra baklava konusu açılır.
        ismailtr071
        Bizim bir tarih hocası vardı. Bütün dünya Türk, kavimler göçünde dünyayı ele geçirdik derdi :D
         sehinsahsnsbhh
         Eskiden Selanikte Türkler yaşıyordu.
          mrlawyerkk
          Osmanlı tarihine dair bir nebze fikri olmayanların zırvalarıdır. Şey gibi bir şey bu. Almancılar Alman mıdır? Aynı zamanda da bir karalama kampanyasının sonucudur. Atamıza yapıyorlar bunu atamıza.
           gossipdio
           Hepsi değil. Karışık olan vardı illa ki
            samyeli90
            Benim annemin anne tarafı da Selanik göçmeni orada ki Türklerin Türkiyeye geldiği sırada göçmüşler Yunanların zülmünden kaçmışlar İzmire yerleşmişler annemin baba tarafı da Kafkasya göçmeni Babamın ailesi ezelden beri buradaymış
             solenya
             Bildiğim kadarıyla Türk lerdir. Osmanlı zamanında balkanlara göç etmişlerdir Sonrasında Balkanları terk etmeleri için çok ağır yaptırımlara maruz kalmışlar diye biliyorum. Gerçi Osmanlı ne kadar türk tu neyse buralara girmeyeyim
             /
             0

             Tarihe Göre

             İçerik bulunamadı.