114
23.9.2020
Seks Neden Ayıp Bir Şey?
  • Seçmece
  • Popüler
  • Tarihe Göre
   emreyalcin
   konu başlığında da söylediğim gibi kısa ve öz bir soru . Aslında insanın en temel ihtiyacı olmasına rağmen göz ardı edilen ve hiç bir şekilde söz konusu dahi edilemeyen bir konu . bunun nedeni ne ? ( Din, kitap tarzı cevap verecekler olursa vermesin bunu bende biliyorum ) teşekkürler
    utumasasiilekayanadam
    Utanmaza bak yaa açtığı başlığa bak. Terbiyesiz herif. Ayıp ulan burada ergen kardeşlerimiz ve din tüccarı kardeşlerimiz var. Yapılır mı lan bu onlara ayıp lan. Utanacağınızı bilsem yüzünüze tükürürdüm ama siz ondan da anlamazsınız.
     gregory_
     Tutuculuğun prim yaptığı bir dönemdeyiz çünkü, seks konuşmayan yüce ahlaklı.
      palmiye
      Dini boyutta ayıp olduğunu nerden çıkardınız bilmiyorum ama ayıp değil. Sadece ulu orta konuşulması taraftarı değiliz. Bu günümüzde de geçmişte de böyleydi. Özel, gizli kalınması gereken şeylerden olduğunu düşünenlerdenim.
       _umut_
       Bizi bu özelliğimizle yaratan varlık bunu neden ayıp kılsın ? Din ile alakası yok. Seks ayıp değildir lan nasıl olabilir su içmek gibi bir ihtiyaç bu. Su içtiği için ayıplananı gördün mü sen ? Ayıp değil sadece özeldir. Mahrem bir konudur tabiri caizse. Bir çok kişinin tercihi doğrultusunda da tek kişi veya birden çok kişiyle yapılabilir ki bu o kişinin tekelindedir. Kimseyi ilgilendirmez.
        meyvesebze
        Seks yapmak ayip deil Ama public yapamazsin.Herkesin ozeli olmali Her onune gelenle yapamazsin.Cunku cinsel yolla hastalik kapmak cok kolaydir.Kisirliga sebep olan hastaliklar kapilabilir.Bu yuzden zina haramdir Evlenmek iidir.Evlenmeden seks yapmayin.Omur boyu yasamak istediginiz kisiyle ilklerinizi yasayin.Karinizla kocanizla sabah aksam seks yapabilirsiniz kimsede size napiosunuz demez.Oktoooo Ben hoslanmam yani cuku daha once herkese kalkmis onune gelenle mumu sondurmus.
         djsinemovic
         Ben bu başlıklardan ölümüne rahatsız olan tayfayı da anlamıyorum açıkcası. Yani şahsi fikrim tabi ki ayıp olmamakla beraber çok kişisel bir konu cinsel hayatımla ilgili burada bir başlık açmayı ya da bu başlıklara dio girmeyi tercih etmem. Komik şeyler çıkacak gibi olan başlıkları tıklarsam okuyorum iki gülüyorum geçiyorum. Bazı başlıklar sırf seks hakkında konuşabiliyorum demek için açılmış, saçma oluyor onlara da tıklamıyorum oluyor bitiyor. Saçma maçma kim ne istiyosa konuşsun niye içerisinde seks geçen her başlığa tıklayıp üff bıktık sizden, midemiz kalktı cart curt yazar ki bi insan?
          monaiman
          Din, kitapta'da ayıp değil. Bunu ağır yobazlar öne sürer. Yalnızca herkesle konuşmak doğru değil bence. İnsanlar neden özel hayatlarını paylaşsın ki herkesle? Yapan yapar, orasıda kimseyi ilgilendirmez. Tercih meselesi.
           arsin
           Bazı şeylerde mantık aranmaz ayıpsa ayıptır der geçersin
            beddualippa
            Çarpık ahlâk kodlaması yüzünden. İlk neden, bu eylemin "çıplak" yapılıyor oluşunda. Çıplaklık başlı başına insanlar tarafından ahlâksızlık olarak algılanıyor. İkincisi, namus denilen kavramın tekilleşmesinden dolayı. Yani bekaretin zihne ket vurması, bu nedenle cinselliğin tabulaşması diyebiliriz. Hem neden ayıp bir şey olmasın ki iki insan birbirini "çıplak" şekilde sevi-yor. Çünkü ayıp sadece kat kat yorganlar altında yapılır. Seks dışında hiçbir şey ayıp değil üstelik. Ehlileştirmeye çalışırken aslında yozlaştırıyorlar. Ayıbı sadece tek bir kavrama tekelliyorlar. Sevişmek, cinayet işlemekten çok daha kötü bir şey oluyor. Bunu yavaş yavaş zihnimize kodladılar, yerleştirdiler. Artık istesek de daha farklı düşünemeyiz.
             benita
             Ayıp değil insanlar aç ve dengesiz. Regl muhabbetinden yükseleni gördü bu gözler, o adamla nasıl konuşabilirsin?
              cinayetvaraga
              Kim demiş ayıp diye. Dünyanın en güzel şeylerinden biri ama sadece yaşayanlar arasında kalırsa. seksi ve dini sadece onları yaşayan kişiler arasında tutabilsek zaten yaşanacak yer olurdu dünya.
               monsieurgris
               Hani şu herkesin yaptığı hatta din ve din sömürüsünün ana geleneği ve felsefesini teşkil eden,olmayan ama herkesin birbirne karşı hissettiği aşkın sonucunda cereyan edem eylemin adından mı bahsediyorsunuz?
                karalayanadam
                Bütün varlığımızı ona borçluyuz. Ayıp demeyelim de, kişisel anlamda mahremiyeti var diyelim. Ama asıl sıkıntı, bunu genel anlamda konusunun açılmasının ayıplanmasıdır.
                 ritim
                 Ayıp değildir ancak özel ve mahremdir. Biraz açalım. Semavi dinlerden çok çok önce, eşya kullanmayı yeni yeni öğrendiği dönemde ilk önce genital bölgesini kapatan bir canlıdan bahsediyoruz. Evrimsel süreçte cinselliğin özel ve mahrem sayılması dünyadaki en doğal şey. Türk kültürüyle de bir bağlantısı yok. Edirne'den çıkınca orgy partileri başlamıyor üzgünüm ergen kardeşlerim. Bunun dışında da iki kişi seks yapacak diye 5 saat çılgınlar gibi halay çekip eğlenen başka bir millet tanımıyorum ben. Not: fakboy
                  raselika
                  Çünkü insanlar mitoz bölünme yapıyor aslında. O yüzden doğalarını inkar edip utanıyorlar.
                   dr.rock
                   Çünkü kızlar yüzünden
                    durbakalim
                    Kim demiş ki
                     kisidegildisiii
                     Neden ayıp olsun ya? İnsan var olduğu günden beri cinsellik var. İnsanlığın en ilkel duygularından biri. Bir canlının üremek istemesinden doğal ne olabilir ki?
                      dorahephaklidir
                      kültür, yetiştiriliş tarzı ve yüzyıl farkları sayesinde bu cümleyi kurabilecek hâle geldik...
                       xlethex
                       Ayıp değil, nasil ki ulu orta yere kaka veya çiş yapmiyorsak seks de ulu orta yapilabilecek bir sey degildir bence, zaruri haller disinda da konusulmasi hoş karsilanmiyor maalesef.
                       /
                       0

                       Tarihe Göre

                       İçerik bulunamadı.