131
23.9.2020
Seks Neden Ayıp Bir Şey?
  • Seçmece
  • Popüler
  • Tarihe Göre
   emreyalcin
   konu başlığında da söylediğim gibi kısa ve öz bir soru . Aslında insanın en temel ihtiyacı olmasına rağmen göz ardı edilen ve hiç bir şekilde söz konusu dahi edilemeyen bir konu . bunun nedeni ne ? ( Din, kitap tarzı cevap verecekler olursa vermesin bunu bende biliyorum ) teşekkürler
    benita
    Ayıp değil insanlar aç ve dengesiz. Regl muhabbetinden yükseleni gördü bu gözler, o adamla nasıl konuşabilirsin?
     monaiman
     Din, kitapta'da ayıp değil. Bunu ağır yobazlar öne sürer. Yalnızca herkesle konuşmak doğru değil bence. İnsanlar neden özel hayatlarını paylaşsın ki herkesle? Yapan yapar, orasıda kimseyi ilgilendirmez. Tercih meselesi.
      gregory_
      Tutuculuğun prim yaptığı bir dönemdeyiz çünkü, seks konuşmayan yüce ahlaklı.
       utumasasiilekayanadam
       Utanmaza bak yaa açtığı başlığa bak. Terbiyesiz herif. Ayıp ulan burada ergen kardeşlerimiz ve din tüccarı kardeşlerimiz var. Yapılır mı lan bu onlara ayıp lan. Utanacağınızı bilsem yüzünüze tükürürdüm ama siz ondan da anlamazsınız.
        palmiye
        Dini boyutta ayıp olduğunu nerden çıkardınız bilmiyorum ama ayıp değil. Sadece ulu orta konuşulması taraftarı değiliz. Bu günümüzde de geçmişte de böyleydi. Özel, gizli kalınması gereken şeylerden olduğunu düşünenlerdenim.
         _umut_
         Bizi bu özelliğimizle yaratan varlık bunu neden ayıp kılsın ? Din ile alakası yok. Seks ayıp değildir lan nasıl olabilir su içmek gibi bir ihtiyaç bu. Su içtiği için ayıplananı gördün mü sen ? Ayıp değil sadece özeldir. Mahrem bir konudur tabiri caizse. Bir çok kişinin tercihi doğrultusunda da tek kişi veya birden çok kişiyle yapılabilir ki bu o kişinin tekelindedir. Kimseyi ilgilendirmez.
          djsinemovic
          Ben bu başlıklardan ölümüne rahatsız olan tayfayı da anlamıyorum açıkcası. Yani şahsi fikrim tabi ki ayıp olmamakla beraber çok kişisel bir konu cinsel hayatımla ilgili burada bir başlık açmayı ya da bu başlıklara dio girmeyi tercih etmem. Komik şeyler çıkacak gibi olan başlıkları tıklarsam okuyorum iki gülüyorum geçiyorum. Bazı başlıklar sırf seks hakkında konuşabiliyorum demek için açılmış, saçma oluyor onlara da tıklamıyorum oluyor bitiyor. Saçma maçma kim ne istiyosa konuşsun niye içerisinde seks geçen her başlığa tıklayıp üff bıktık sizden, midemiz kalktı cart curt yazar ki bi insan?
           dr.rock
           Çünkü kızlar yüzünden
            hogwartsmektubugelmeyen
            Anlam yüklemişiz, daha dinlerden ve ahlaktan çok önce. Demek ki özel hissettirmiş. Ayıp demeyelim de biraz mahrem. Ve insan bunu kendi özgür iradesiyle hissetmiş, herhangi bir toplumsal norma bağlı kalmadan.
             raselika
             Çünkü insanlar mitoz bölünme yapıyor aslında. O yüzden doğalarını inkar edip utanıyorlar.
              zimbo
              Yani bu konuda kızlar soruyor da yazılan bir yazıyı sizlerle paylaşmak isterim. Gayet başarılı olmuş bu çünkü...
              https://www.kizlarsoruyor.com/cinsellik/q8511478-toplumumuzda-sex-niye-ayip-karsilaniyor
              https://www.kizlarsoruyor.com/cinsellik/q8511478-toplumumuzda-sex-niye-ayip-karsilaniyor
               ritim
               Ayıp değildir ancak özel ve mahremdir. Biraz açalım. Semavi dinlerden çok çok önce, eşya kullanmayı yeni yeni öğrendiği dönemde ilk önce genital bölgesini kapatan bir canlıdan bahsediyoruz. Evrimsel süreçte cinselliğin özel ve mahrem sayılması dünyadaki en doğal şey. Türk kültürüyle de bir bağlantısı yok. Edirne'den çıkınca orgy partileri başlamıyor üzgünüm ergen kardeşlerim. Bunun dışında da iki kişi seks yapacak diye 5 saat çılgınlar gibi halay çekip eğlenen başka bir millet tanımıyorum ben. Not: fakboy
                beddualippa
                Çarpık ahlâk kodlaması yüzünden. İlk neden, bu eylemin "çıplak" yapılıyor oluşunda. Çıplaklık başlı başına insanlar tarafından ahlâksızlık olarak algılanıyor. İkincisi, namus denilen kavramın tekilleşmesinden dolayı. Yani bekaretin zihne ket vurması, bu nedenle cinselliğin tabulaşması diyebiliriz. Hem neden ayıp bir şey olmasın ki iki insan birbirini "çıplak" şekilde sevi-yor. Çünkü ayıp sadece kat kat yorganlar altında yapılır. Seks dışında hiçbir şey ayıp değil üstelik. Ehlileştirmeye çalışırken aslında yozlaştırıyorlar. Ayıbı sadece tek bir kavrama tekelliyorlar. Sevişmek, cinayet işlemekten çok daha kötü bir şey oluyor. Bunu yavaş yavaş zihnimize kodladılar, yerleştirdiler. Artık istesek de daha farklı düşünemeyiz.
                 mr_helper
                 Ayıp başka, mahrem başka. Sen önce ayıp ve mahremiyet kavramının farklarını öğren bence. Sonra tartışma gereği ortadan kalkacaktır eminim.
                  dr.rock
                  Sex ayıp bşi değildir Ama ayıp şeyler sexidir
                   arsin
                   Bazı şeylerde mantık aranmaz ayıpsa ayıptır der geçersin
                    emreyalcin
                    bu konuyu Konuşabilen ise Dünyanın en kötü bencil ve abaza insanı oluyor ne yazık ki. halbuki ben konuşulmasını isterdim şimdi buraya mahrem vs yazanlar olmuş kimseye çıkıp da yatakta naptığını sormadım bu mahremdir ama ben biz yani genlçler için bu konunun normal yemek yemekle bir farkı kalmamalı diye düşünüyorum çünkü en basit yemekten örnek verelim yemeği bilmeden yapabilir misin ? mesela 100 kere denedikten sonra mı güzel bişey yakalamak isterdin yoksa bunu daha önce deneyimlemiş biri olarak sana yol gösteren birinin yardımcı mı olmasını isterdin . olayı çok farklı yerlere çeken arkadaşlar var lütfen yapmayın .
                     meyvesebze
                     Seks yapmak ayip deil Ama public yapamazsin.Herkesin ozeli olmali Her onune gelenle yapamazsin.Cunku cinsel yolla hastalik kapmak cok kolaydir.Kisirliga sebep olan hastaliklar kapilabilir.Bu yuzden zina haramdir Evlenmek iidir.Evlenmeden seks yapmayin.Omur boyu yasamak istediginiz kisiyle ilklerinizi yasayin.Karinizla kocanizla sabah aksam seks yapabilirsiniz kimsede size napiosunuz demez.Oktoooo Ben hoslanmam yani cuku daha once herkese kalkmis onune gelenle mumu sondurmus.
                      soni_
                      Bence ayip degil bunu insanlar ayiplastiriyor kufur etme niyetiyle kullaniyorlar
                      /
                      0

                      Tarihe Göre

                      İçerik bulunamadı.