Seks Hayatın Bir Renk Olsaydı...
  • Popüler
  • Tarihe Göre
  Vidiom
  Bu başlığa vidio eklemek için telefonundaki dio uygulamasından giriş yap!
   muzlu-pasta
   Klişe cevap istemem
    epifizbezii
    B.k rengi
     mertiniz
     Kara. Bahtımın karası hem de
      leprechaun
      Pembe. Sebebi ise: Özellikle küçük kızların favori rengi “pembe” her daim kadınlık, romantizm ya da bahar mevsimiyle özdeşleştirilir. Ancak bilim adamları bu rengin gerçekte var olmadığını açıkladılar. Aslında araştırmacılara göre bu renk sadece aklımızda “var”. Pembe, spektrumun iki zıt yanında bulunan, kırmızı ve morun bir birleşimi. Bu yüzden kırmızı ve morun kaynaşmasına olanak sağlaması için gökkuşağı renklerini bükmeden doğada var olamaz. Araştırmacılara göre bu teorik olarak mümkün değil. Gözümünüzün ve beynimizin adeta “inşa” ettiği bir renk olarak pembeye ya da pembe bir nesneye baktığınızda aslında gerçek anlamda ışığın pembe dalga boylarını görmüyor olabilirsiniz. Bu renk, bilim adamlarına göre pembe olarak görünüyor çünkü ışığın diğer dalga boyları pigmentler tarafından emilirken belli dalga boyları yansıtılıyor. Bu yüzden aktarıcı değil, yansıtıcı bir renk olan pembeyi görebilirsiniz. Beyin onu objelerden sıçrayan ışığını adeta “tercüme ediyor”. Bilimsel bir radyo programı olan Radiolab’n sunucusu bu bilmeceyi açıklarken pembeyi “uydurulmuş renk” olarak tanımlıyor.
       ilsasilem
       Karantina ile kendime bembeyaz bir sayfa açtım
        velevkiozge
        Gökkuşağının her bir rengi 🌈
         ecemovskiii
         Nedense mor diyesim geldi. Neden mor bilmiyorum ama öyle hissettim. Yatak örtüm mor olduğu için de olabilir emin değilim.
          roxannee-
          Haahahaha korona vurdu o sektörü de :p
           marabatelevole
           Piç kehribarı rengi Güneş batarken oluşan bu romantik rengin neden bu kadar kaba bir isme sahip olduğu meçhul. En az benim kadar anlaşılmaz. 🤷‍♀️
            cinayetvaraga
            Kırmızı. Yakar geçerim. Ankara pavyonları iyi bilir beni.
            /
            0

            Tarihe Göre

            İçerik bulunamadı.