Şehir Tabelalarında Nüfus ve Rakım Bilgisinin Artık Yer Almayacak Olması
  • Popüler
  • Tarihe Göre
  Vidiom
  Bu başlığa vidio eklemek için telefonundaki dio uygulamasından giriş yap!
   mrlawyerkk
   Şehirlere girişte yer alan mavi ikonik tabelalarda nüfus ve rakım bilgileri artık yer almayacakmış. Gerekçe her yıl nüfus güncellemesi yapmak için yapılan masrafmış. Herhalde kırk yıl düşünsem bu bilgilendirmenin bir gider kalemi olacağı ve masraflı bulunarak uygulamadan kaldırılacağı aklıma gelmezdi. Gittiğim şehirlerde mutlaka bu tabelaların önünde fotoğraf çekiyordum. Bir hobiydi benim için yeni uygulama üzdü. 'Rakım' esprileri de yapılmaz artık. Koskoca ülkede tasarruf edilecek başka bir gider kalemi bulunamaması ve akıllara bu tabelaların gelmesi ne kadar ilginç değil mi?
    busrawashere
    gayet mantıklı
     peripedia
     Her yıl nüfus bilgilerini güncellemediklerine o kadar eminim ki. Vardır bunun altında kesinlikle başka bir şey. Şu gibi görüntülere neden olmamak, sürücülerin dikkatini dağıtmamak için kaldırıyoruz deseler daha anlamlı olabilirdi.
      bendemistimama
      Kaynak var mi Assange Aurica bu saflar elektronik tabelaya gecmedikce tabela ile ilgili her zaman masraf yaparlar
       me_out_bye
       Görmesi güzeldi. Hoş bir şeydi. Girdiğin şehir hakkında sana ön bilgi veriyordu. Bir filme başlarken konusu hakkında bilgi sahibi olmak gibi, bir kitap okumaya başlarken önsöz sayfasi gibi hoş bir karşılamaydı bilgi veren ilgi çeken. Ama sürekli pırtladığımızdan daha birde bunun oradan buradan insan sokup vatandas ettiler ikamet verdiler dukkan açtirdilar. Bir yandan da doğru şimdi hak verdim. Güncellenmesi ve sürekli doğru bilgiyi vermesi zor olabilir. Çözüm olarak hayatımizdan bir inceliği daha kaldırıp iyice herşeyi renksiz bok kılma bok etme felsefelerine devam etmişler bunu bulmuşlar. Meclise gelen yemegin tatlı çeşitlerinden tasarruf asla düşünulemez ama.
        gregory_
        Harika karar ,bu kadar tasarruftan sonra vergilerde indirime bile gidilebilir.
         absurdizm
         nüfus artışına yetişemiyorlardır.
          detokssuyu
          Çok tasarruflu bir ülkeyiz her şeyden tasarrufumuzu yaptık sıra bu tabelalara geldi yani öyle mi? Biz makam araçlarına, saraylara ilişkin bir tasarruf beklerken şu habere bak şaka gibi. Karayolları Genel Müdürlüğü'nün inisiyatifi farkındayım ama eminim o kurumda da tasarruf edilecek nice lüksler vardır.
          /
          0

          Tarihe Göre

          İçerik bulunamadı.