Sefirin Kızı Adlı Dizide Yine Kadına Şiddetin Normalleştirilmesi
  • Popüler
  • Tarihe Göre
  Vidiom
  Bu başlığa vidio eklemek için telefonundaki dio uygulamasından giriş yap!
   vogelfrei
   Bu dizinin şu ara yayınlaran fragmanında hepimizin çok iyi tanıdığı, bildiği bir erkek şiddeti örneği var. Kadının onu seven adam tarafından bıçaklanması. Defalarca bıçaklanması, yetmeyip paramparça edercesine karnını deşmesi. Yani ülkemizde her gün olan bir hikayenin, kadınların dışarı çıkmaktan korkmasını sağlayan, sağlıklı bir yaşam sürememesini sağlayan bir hikayenin kanlı canlı televizyonda gösterimi. Ve bu şiddet "seni sevmekten başka ne yaptım" gibi oldukça arabesk bir cümleyle meşrulaştırılmaya çalışılmış. Biliyoruz o kadar çok seviyorsunuz ki size küçüklükten öğretilen "ya benimsin ya kara toprağın" düşüncesini içselleştiriyorsunuz ve rakınıza meze yapıyorsunuz. Zannediyosunuz ki sevdiğinize sağlıklı bir karar alma mekanizması bir seçenek şansı bırakmak "adamlık" değil. Ancak bu videoda dikkatimi çeken başka bir şey de vardı. Bu tarz vahşet ve şiddet içeren görüntülerin herkesin çok kolay ulaşabileceği ve ortak bir konu muzdaripliğinden böylesi rahat yayınlanmasına karşıyım ancak bu videonun sonunda başka bir kadın bu cinayete teşebbüs eden adamın boğazını oldukça soğukkanlı bir şekilde kesiyor. Bunun da televizyonda gösterilmesi benim sadece hoşuma gider. Kaç tane tecavüzcünün, katilin ceza aldığını görüyoruz? Bu ülkede o insanlar baş tacı yapılıyor, iki sene belki yatıp çıkarılıyor. Ne adalet ne hukuk var. Kadınlar öclerini bu şekilde alacaklar başka nasıl alacaklar? En azından bunu izleyen erkekler belki gösterebilme potansiyeli olan şiddetin asla karşılıksız kalmayacağını bilir. Siz ne düşünüyorsunuz?
   https://twitter.com/SefirinKiziDizi/status/1330975573703856128?ref_src=twsrc%5Egoogle%7Ctwcamp%5Eserp%7Ctwgr%5Etweet
   https://twitter.com/SefirinKiziDizi/status/1330975573703856128?ref_src=twsrc%5Egoogle%7Ctwcamp%5Eserp%7Ctwgr%5Etweet
    djsinemovic
    Buaralar televizyonda gördüğüm en iğrenç dizi doğduğun ev kaderindir. Fragmanlardan anladığım kadarıyla dizi bir magandanın oo delikanlı adam gibi adam vs. diye tanıtılmasından ibaret
     dr.rock
     Bu toplum değişecek mücadeleye devam
      mehmet_08
      Bu toplum ancak dünyada bir savaş çıkıp bütün normlar yeniden şekillenirse değişir yoksa imkansız
       yokartikirem
       Bi de bu diziyi savunanlar var gerçek aşk, çocukluktan beri aşıklar işte bilmem ne yeter ya. Kadın cinayetlerini kötüleyip akşam da bunları izliyorlar.
        hogwartsmektubugelmeyen
        Video nereden tutsan elinde kalıyor ya. Nasıl böyle bir şeyi normalmiş gibi gösterebiliyorlar anlamıyorum? Ve evet seni çok sevdim diye o haklı gerekçe nedir? Arkadaki kadınla adam sadece öylece duruyor abi siz gerizekalı mısınız? Film mi izlediğiniz şey? En sonundaki olay tatmin edici evet ama bu da bir şiddet. Kadına şiddeti kaldıralım derken adaleti bu şekilde gösteremeyiz. Her ne kadar adalet sistemi adaleti sağlamıyor olsa bile.
         vogelfrei
         ben en çok sonda başka bir kadının adamı gelip nefsi Müdafa dahilinde bıçaklamasını konuşmak istiyorum. böyle şeyleri görmüyoruz televizyonda. eğer şiddet gösteriliyorsa böylesi böylesine de hazır olsun millet gibi kimse hiçbir şeyin karşılıksız olmadığını bilmeli
          excelans01
          Sigara ve alkol içmeyi yasaklayan sansür uygulayan zihniyet neden dizilerde kadına şiddete sansür uygulamıyor
          /
          0

          Tarihe Göre

          İçerik bulunamadı.