Seda Akgül'ün Uzak Doğulu Erkekler İçin Kullanmış Olduğu "Kadın Mı, Erkek mi Olduğu Anlaşılmıyor" Söylemi, Irkçı Bir Söylem Mi?
  • Popüler
  • Tarihe Göre
  Vidiom
  Bu başlığa vidio eklemek için telefonundaki dio uygulamasından giriş yap!
   eflayilmaz
   Magazin masalarında sürekli gördüğümüz Seda Akgül'den yine olay yaratacak bir yorum gelmiş. K-POP'u duymuşsunuz diye düşünüyorum. Belki de en popüler gruplarından biri BTS. Dünya listelerinde ilk sırada yer alıyorlar. Seda Akgül bu sefer bu grup üyelerinden biri için "Kadın mı, erkek mi olduğu anlaşılmıyor" demiş. Ardından bu yorumunu genel olarak Uzak Doğulu erkekler için yakışıklı değiller, kadın erkek karışık bir görünümleri var tarzında bir yorumda bulunuyor kendilerini. Masa arkadaşları da bu konuda Akgül'ü desteklemişler. Bunun üzerine insanlar ikiye bölünmüş bir ekip bu bir yorum, yakışıklılık göreceli bir şey sonuçta derken bir grup da Seda Akgül'ü ırkçılık yapması ile suçluyor. Ben beğenmemesini normal karşılıyorum. Yakışıklılık bence de göreceli bir kavram fakat kadın mı erkek mi anlaşılmıyor sözleri de biraz ağır geldi bana. Bunu ırkçı bir niyetle söylediğini düşünmüyorum ben açıkçası. Söylem tarzı hoş değil ama Uzak Doğulular baby face dediğimiz bir surata sahipler. Yorumunda çok da bir haksızlık yok ama üslup çok yanlış. Siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz?
    busrawashere
    ırkçı
     gregory_
     Uzak dogu hiç ilgimi çekmiyor, çok farkli bir dünya gibi.
      nickimdebileolmaz
      Bu da soru mu tabi ki ırkçı.
       benita
       Söylediğinin üzerine düşünüp, yorumlamaya değer bulmadığım bir insan kendisi
        efeoeztuerk
        yakin bati mi
         aslanburcubirisi
         Herkese de ırkçı demeyin ya. Kadın burda bir nefret söyleminde bulunmamış ki. Beğenmiyor olabilir dile getiriyor olabilir. So what? So what? Androjen hale gelmişler kelimesinde ne gibi bir ırkçılık var? Alıştığımız erkek tipinden biraz farklılar bencede. Hani bir de bizim toplumumuzda erkek sakallı olacak, döşü kılı olacak vb. düşüncesi hakim. Doğru bir yorum mu ? Orası tartışmaya gayet açık. Ama ırkçılık falan değil.
         /
         0

         Tarihe Göre

         İçerik bulunamadı.