51
4.6.2020
Sayısalcı Sözelci Kavgasına Dair Söyleyecek İki Çift Lafım Var!
  • Seçmece
  • Popüler
  • Tarihe Göre
   zyzy
   dışarıda da sosyal medyada da görmüşsünüzdür. yok şunu sözelciler anlamaz, yok biz sayısalcılar şöyle zekiyiz, elinizdeki telefonu bile mühendisler yaptı vs vs peki daha mı iyi oldu? sayısalcılık silahları, doğayı kirleten araçları buldu, sosyal medyayı, bankacılık sistemini buldu. tüm samimiyet ortamı kayboldu. dünyayı sözelciler yönetse emin olun şiirler okuyup dertsiz tasasız takılırdık. sözelci bir dünya mümkün yaşasın sözelcilik!
    nobody1
    Arkadaşım neazdın sen, sözelciler tarafındanmısın, sayısalcılardan mı...? 🤔🤔😐
     benita
     Eşit ağırlıkçıların canı yok mu? 🥺
      amakafamiznasiguzel
      her türlü sayısalı savunurum en ufak dahi düşünmedim lan haklı mı acaba diye :) yaşasın sayısalcılık 💃
       sevgisevgi
       Sayısalcı: Lanet olası atom beyinli Pisagor bağıntılı manyak! Sözelci: Yazım bozukluğu ruhlu garip yaratık! Ben: Allah'ın salağı yha
        zeynebio
        Eşit ağırlıkçıların suçu ne onları da hiç adamdan saymıyorlar. Fen yapamadığınız için sayısal seçmediniz ezikler diyip dalga geçerlerdi. Yoo biz edebiyat seviyoruz coğrafya tarih seviyoruz ne biliyorsun sen. Hak verdim bu başlığa ne çektik ya.
         merve_aka_demon
         Neyin tartışması bu anlamıyorum. Sayısalların da, sözellerin de, eşit ağırlıkların da, dilcilerin de, sanatçıların da farklı katkıları var topluma. Goygoya gelecek olacaksak eşit ağırlıklar kraldır
          sozdedegilgozde
          Neci olursanız olun hocaların söylediği tek bir şey var o da kitap okumak zorunda olduğumuz. YDS kursuna gittim orada bile hoca kitap okuyun diyip duruyordu. İşte her şeyin başı okumak olduğunu gösteren bir örnek daha.
           silver-lininng
           eşit ağırlık en iyisi ya
            pardondaburdanoluyo
            Boş derste yapılacak tek şey halay çekmektir aksini iddia eden sayısalcı veya sözelcidir
             bu-ne-simdi
             Ne sayısal ne sözel ikisi de olmazsa olmazımız. Söz konuşmanı, sayı ise hemen hemen tüm hayatını oluşturur. Kavga etmeye ne hacet.
              nisa_celik
              Allah Allah
               pillowtalk
               Sanki eğitim sistemi yeteneklere göre yönlendirme yapıyormuş gibi bu tartışmaya girenlerin kafasını anlamak zor hatta imkansıza yakın bir zorluk. Sadece hangisini seçmek istersin diye soruyorlar. Birini seçiyorsun. Sözelciler genellikle matematik fobisi olanların yöneldiği bir alan oluyor. Yani aslında matematiği yapamadıklarından değil mevcut eğitim sisteminin matematik korkusunu tetikleyen bir sistem olmasından kaynaklı. Sayısal seçenler de edebiyat, tarih ve coğrafya ezberinden kaçmak isteyenler. Sonuç olarak herkes bir şeylerden kaçmak istediği için seçiyor bu alanları. Eğitimi de seçtikleri alana göre aldıklarından bir konuda eksik kalıyorlar. Tartışması tamamen mantıksız bir konu.
                okinawabelediyesi
                 zeyzeynep_
                 ben dilciyim bana karismayin:)
                  1cerenaltay
                  Bizim köyde bir söz var: Dünyayı sayısalcılar döndürür sözelciler yönetir, diye. Bildin mi? Aha ondan.
                   doraa___
                   Sayısalcılar konuşma engellisiymiş gibi davranmayalım yahu.
                    damarcibasi
                    Sevgili Diocu dünyayı sözelciler yönetiyor zaten. Bürokraside siyasette yoğunlukla sözelciler söz sahibi. Şimdi buradan hareketle o isyan ettiğin savaşlar sayısalcıların ürettiği silahlarla kazanılıyor ya da kaybediliyor ama bu silahları sözelci hükümetler istiyor. Ülkesinin güvenliği için tüm mühendisleri göreve davet eden sözelci liderler sayısalcı mühendislere baskı yaparak daha güçlü silahlar üretmeye zorluyor. Al sana argüman buyur buradan çevir topu.
                     sucveceza
                     Türkiye'de böyle bir kavga olması manasız. Sözelciler doğru düzgün Türkçe bile konuşamıyor!
                      leprechaun
                      Hiçbiri bir güzel sanatlar öğrencisi değil.
                      /
                      0

                      Tarihe Göre

                      İçerik bulunamadı.