52
23.5.2020
Şarkıcı Ebru Yaşar'ın "Eşinden Harçlık Almak Her Kadını Mutlu Eder" Söylemine Ne Diosunuz?
  • Seçmece
  • Popüler
  • Tarihe Göre
   patilik
   Bir röportajında para değerlendirmekten anlamadığı için tüm kazancını eşine verdiğini ve ondan harçlık aldığını söylemiş. Tabii bu durumun onu mutlu ettiğini hatta her kadını mutlu edeceğini söylemiş... Kendi paranı bir başkasına verip daha sonra ondan harçlık alıyormuş hissiyle tatmin olmak nasıl bir kafadır yahu? Kendi ayakları üzerinde durup parasını kazanan bir kadının böyle "kocacım" triplerine girmesi sizce neden?
    imailahorsilah
    Toplumdaki erkekler bunun gibiler yüzünden böyle, kendini bu kadar pasifize etmek ne demektir anlayamıyorum. Kadının evliliğinden öncesine dayanan bir sanat hayatı var, neden her konuda kendinizi bu kadar doyurulmaya, acınmaya muhtaç görüyorsunuz? Pess
     nobody1
     Ya bence harçlık kelimesi bile yanlış. Ne demek harçlik almak ya...? Eve getiren bütün paralar zaten bütün ailenin değil mi? Birlikte değerlendirmeli o paralar... Evlenen kadınlar çocuk değil ya... Harçlık almakmış...
      heygidigocadunya00
      Pis fakir param bitti demiyor da eşinden harçlık almak her kadını mutlu eder diye güzelleme yapıyor 😝😃
       baymayanbayan
       Abartilacak birsey degil ki benim babamda parayi anneme verir annemde babama harclik verir
        real.n.
        Harçlık mı? Ne yani baban/annen mi o senin ki sana harçlık veriyor? Kendini küçük düşürmüşsün şarkılarını dinlemicem. (zaten dinlemiyodum ama atarrr)
         lusnika
         Keriz silkeleme mis gibi. Bedavadan para işte zararı yok. :D
          sisibisoshi
          Ebru Yaşar'ın London Institute of Economics and Human Sciences'tayken yaptığı master çalışmasına (Women And Their Economic Behavior) dayandırdığı bu hipotezi, o dönem İngiliz Akademisi Ödülleri (Awards of the British Academy) tarafından en başarılı akademik tez olarak kabul edilmiştir. Siz de burada anca dalga geçin.
           roxannee-
           Mutluluktan ne anladığını çok merak ettim. Bir de kendi paralar olduğu için böyle konuşmaların içinin boş bomboş olduğunu düşünüyorum.
            zeynebio
            ee sanki çoğumuzun annesi bu durumda değil mi ? Mutlu ediyor ya da etmiyor ama eve erkek para getiriyorsa gerçekler bunlar.
             sozdedegilgozde
             Bari genelleme yapmasaymış. Nereden biliyorsun. Araştırma mı yaptın, sosyolog mu oldun başımıza? Ne talihsiz söylemler bunlar
              nunukafasi
              Tamam belki para kullanmayı bilmiyorsundur olabilir ama bunu bir marifetmiş gibi söylemek ve buna tüm kadınları dahil etmek ne demek. Sen bu ülkede kadınlar ne zor şartlarda para kazanıyor biliyor musun acaba? Eşlerinden para isteyen kadınlar nasıl para istiyor her istediğinde o parayı alabiliyor mu ya da ne laflar işiterek alıyorlar üç kuruşluk parayı biliyor musun acaba? Elbette bilmiyorsun anca konuşursunuz böyle.
               amakafamiznasiguzel
               kimi mutlu eder ya kimi? herkes kendi parasını kazanmaktan mutlululuk duyar. ---- ortaokulda bir matematik hocam vardı. 40 dakikalık dersin tümünü bize bunu anlatmakla geçirmişti. üstünden 10 yıl geçti ve hâlâ unutamam o sözlerini sizle de paylaşmak isterim: - Kızlar, gidip kendi paranızı kazanın. bu ülkede kadın olmak çok zor. kadın olarak çalışmak çok daha zor. çalışın kendi paranızı kazanın. bir öküzün tutsağı olmayın. biz erkekler böyleyizdir birinin bize bağlı yaşamasını severiz. bakın benim eşim de öğretmen. bir kere bile benden harçlık istemedi. siz de o duruma düşmeyin. kocanız işe gitmeden önce size para bırakmış mı diye bakmayın. hem aile kurun hem çalışın. kimsenin kölesi olmayın siz kadınsınız. bu ülkede her şey sizin eseriniz. o kölesi olduğunuz adamlar bile bir kadının eseri. kendinize bunu yapmayın. Okuyan varsa beni çok mutlu eder. Buradan da matematik hocama selam söylüyorum :)
                ozanesi
                Yine kadınların saçma sapan abartıları Yahu kadın para idare etmeyi bilmiyorum demiş. Ondan eşimden para alıyorum da demiş. Bu yazılanda genelleme yapmasından başka yanlış göremiyorum. Saçma sapan gereksiz duyar kasmayı bıraksanız mı artık
                 cosmic.aura
                 Bu Ebru Yaşar neyin kafasını yaşıyor anlayamadım! Bence kadın-erkek fark etmeksizin her insanın ekonomik özgürlüğünü kazanmış ve kendi ayakları üzerinde durabiliyor olması en büyük mutluluk ve gerekliliktir.
                  missnight
                  Eşten harçlık almak ne aq ilkokul çocuğu muyuz
                   sucpesinde
                   Durduk yere neden böyle absürt bir söylemde bulunduğunu bile anlamadım?!
                    dipsiz
                    Demek ki ben kadın değilmişim. Aydınlandım
                     aynndro
                     Ebrucum bu lafını 15 yıllık eğitim hayatıma hakaret sayıyorum
                     /
                     0

                     Tarihe Göre

                     İçerik bulunamadı.