Sanatla Alakası Olmayan İnsanların Lüzumsuz ve Hacim İsrafı Olduğu Gerçeği
  • Popüler
  • Tarihe Göre
  Vidiom
  Bu başlığa vidio eklemek için telefonundaki dio uygulamasından giriş yap!
   dr.rock
   PAYLAŞIN-ANLATIN-KONUŞALIM Elbette profesyonel sanattan bahsetmiyorum. Sahneye çıkmak, sergi açmak değilde... Kendi çapınızda, sanatı hissetmek için ürettiğiniz mütevazi bşiler vardır illa ki. Bir dönem gitar çalmış beste yapmış olabilirsiniz ya da kara kalem bir çizim ya da şiir defterinizden bir mısra, hikayelerinizden küçük bir pasaj. Fotoğraf çekmişsinizdir en azından, en sevdiğiniz hangisi, sizi yansıtan, ruhunuzun çevirisi olan? Siz neyi hissetmişseniz o. Güzel !? olması gerekmez. PAYLAŞIN-ANLATIN-KONUŞALIM. Ha benim sanatla alakam olmaz, ben elimde telefon, aklım boş, katkısız, üretimsiz düz tüketerek yaşıyorum diyorsanız kafanızı havaya kaldırıp kusun derim. Sanata bulaşmayan kalp esnemez, hemencecik kırılır. Sanata bulaşmayan beyin barışı bilmez, çözüm üretemez, sorgulamaz. Yönetilir, kandırılır, ezilir bilesiniz. Hayır yani sonra bebek gibi ağlamayın "iştemediyimij dünya buyaşı" diye... Değiştirin !
    benita
    Resim yapmayı seviyorum ben, renkler beni hep mutlu ediyor konu ne olursa olsun
     palmiye
     Bir keman hayalim var ki onu istediğim gibi çalamasan göçüp gidersem bu diyarlardan gözüm açık gider.
      imailahorsilahh
      Ben şiir yazıyorum, mutfak sanatlarıyla ilgiliyim, bir de heykel çok seviyorum ona da başlama planlarım var bakalım.bir şeyleri var etmek hayat vermek değerli...
       ladydisko
       ben müzik severim piyano çalmasını biraz biliyorum kendimi geliştirmek istiyorum ama vakit yok ki. dans ediyorum çokca biliyorumda bu konuda iyiyim özellikle gökyüzü dansına bayılıyorum küçüken jimnastik yapmam bu dans için işime yaradı sesim berbat şarkı hiç söyleyemem
        _lara_
        birçok türde yazıyorum, resim çiziyorum (karakalem) ve sevgili gitarımla bir şeyler tıngırdatıyorum işte. şiirde iddialı deilim şimdiden söylim yinede ondan yazim bi tane rfyfydtcyrft. -hayat bu olsa gerek diyorum- içimde tarif edemediğim bir sürü sıkıntı var, bir sessizlik var canımı sıkan, gökyüzünün kasvetli havası içimi karartıyor, etrafa bakıyorum, ne aradığımı bilmeden. sahi ben ne arıyorum? boş bir kutudan ibaretim sanki, gözlerimi kapatıp kendimi dinliyorum, acı bir sessizlik yükseliyor beynimden. zaman durmuş gibi geliyor bir an, yoruluyorum,yoruluyorum,yoruluyorum, ve bir ses duyuyorum: tik tak tik tak, hayat bu olsa gerek diyorum.
         bendemistimama
         Ayrica figuratif ve soyut kaldiklarini da ekleyelim
          cinayetvaraga
          Eskiden fotoğraf makinesi elimden düşmezdi, güzel çalışmalarım da oldu lakin maymun iştahlıyım bıraktım. Kendimce öykü yazıyorum. Eskiden çok vakit harcardım artık çok nadir kalemi elime alıyorum. artık sadece oğlum için bir çalışmam var o kadar. onu bitirme çabasındayım. Sinemaya gelirsek, kendim tek çöp üretmedim ama üretilen saygın, sanat gibi sanat yapılmış yapımlar üstüne konuşmayı, tartışmayı, paylaşmayı çok severim.
           sairsel
           Kesinlikle çok haklısın doktor 😉 Hayat damarlarımızdan bir tanesi sanattır. Şiir, edebiyat, resim ve müzikle ilgileniyorum. Kendi çapımda şiirler yazıyorum diğer sanatlarda yeteneğim yok sadece okuyucu ve izleyici düzeyindeyim.
            wolfgirl
            Her akşam keman çalarım 7-8 ay eğitim aldım sadece sonrada kursa gitcek fırsatım olmadı kendi kendime geliştirmeye çalışıyorum müziğe yeteneğim var şarkıda söylemeyi severim dinleyenler sesimin güzel olduğunuda söyler ama özgüvenim çok yok. Resim konusuna gelşrsek eğer canım isterse çok güzel resimler çizerim ama çizerken çabuk sıkıldığım için çizmeyi pek sevmiyorum.
             samyeli90
             Ben daha çok edebiyatla uğraşıyorum kendi çapımda yazıyorum 1 kişi var hayranım o bilr beni yazmaya teşvik okuyorum saatlerce okuyabilirim yapıyorum da
             /
             0

             Tarihe Göre

             İçerik bulunamadı.