120
5.11.2020
Sanatla Alakası Olmayan İnsanların Lüzumsuz ve Hacim İsrafı Olduğu Gerçeği
  • Seçmece
  • Popüler
  • Tarihe Göre
   dr.rock
   PAYLAŞIN-ANLATIN-KONUŞALIM Elbette profesyonel sanattan bahsetmiyorum. Sahneye çıkmak, sergi açmak değilde... Kendi çapınızda, sanatı hissetmek için ürettiğiniz mütevazi bşiler vardır illa ki. Bir dönem gitar çalmış beste yapmış olabilirsiniz ya da kara kalem bir çizim ya da şiir defterinizden bir mısra, hikayelerinizden küçük bir pasaj. Fotoğraf çekmişsinizdir en azından, en sevdiğiniz hangisi, sizi yansıtan, ruhunuzun çevirisi olan? Siz neyi hissetmişseniz o. Güzel !? olması gerekmez. PAYLAŞIN-ANLATIN-KONUŞALIM. Ha benim sanatla alakam olmaz, ben elimde telefon, aklım boş, katkısız, üretimsiz düz tüketerek yaşıyorum diyorsanız kafanızı havaya kaldırıp kusun derim. Sanata bulaşmayan kalp esnemez, hemencecik kırılır. Sanata bulaşmayan beyin barışı bilmez, çözüm üretemez, sorgulamaz. Yönetilir, kandırılır, ezilir bilesiniz. Hayır yani sonra bebek gibi ağlamayın "iştemediyimij dünya buyaşı" diye... Değiştirin !
    redblack
    Klasiklerden Mustafa Ceceli, Ajdar dinler, oyunculardan Enes Batur severim. Honki ponki sarkisi kirmizi cizgimdir. Cin Ali serisi favori resimlerimdir. Entellektuelitemizi tartismayalim dak.
     ladydisko
     ben müzik severim piyano çalmasını biraz biliyorum kendimi geliştirmek istiyorum ama vakit yok ki. dans ediyorum çokca biliyorumda bu konuda iyiyim özellikle gökyüzü dansına bayılıyorum küçüken jimnastik yapmam bu dans için işime yaradı sesim berbat şarkı hiç söyleyemem
      benita
      Resim yapmayı seviyorum ben, renkler beni hep mutlu ediyor konu ne olursa olsun
       nickiharuto
       Evet sanat güzel. sanatçının sanatına bakar ve içimde coşkuyu sanatın ve sanatçının coşkusunu hissederim. Herkes sanatçı yada sanat sever olmayabilir. Sanatçının ve sanatsever sayısının oranı toplumun kalitesini ortaya koyan bir kriterdir geçmişten günümüze.
        imailahorsilahh
        Ben şiir yazıyorum, mutfak sanatlarıyla ilgiliyim, bir de heykel çok seviyorum ona da başlama planlarım var bakalım.bir şeyleri var etmek hayat vermek değerli...
         asit
         fotoğraf çekmeyi aşırı seviyorum.Sağlam fotoğraflarım da var..Arada kendimce minik minik yazılar yazıyorum..ilerde tek başlıkta toplamak nasip olursa yapiciğim bir şeyler
          sairsel
          Kesinlikle çok haklısın doktor 😉 Hayat damarlarımızdan bir tanesi sanattır. Şiir, edebiyat, resim ve müzikle ilgileniyorum. Kendi çapımda şiirler yazıyorum diğer sanatlarda yeteneğim yok sadece okuyucu ve izleyici düzeyindeyim.
           palmiye
           Bir keman hayalim var ki onu istediğim gibi çalamasan göçüp gidersem bu diyarlardan gözüm açık gider.
            asit
            daktır fotolarıma çok güzel der misin hemen ?
             cinayetvaraga
             Eskiden fotoğraf makinesi elimden düşmezdi, güzel çalışmalarım da oldu lakin maymun iştahlıyım bıraktım. Kendimce öykü yazıyorum. Eskiden çok vakit harcardım artık çok nadir kalemi elime alıyorum. artık sadece oğlum için bir çalışmam var o kadar. onu bitirme çabasındayım. Sinemaya gelirsek, kendim tek çöp üretmedim ama üretilen saygın, sanat gibi sanat yapılmış yapımlar üstüne konuşmayı, tartışmayı, paylaşmayı çok severim.
              ceviz-agaci
              Eskiden şiir yazardım kendi capimda kısa hikayeler falan gençliğim gibi onlarda tükendi
               monaiman
               Şiir defterim var, piskoloji üzerine(kendimce) denemelerim var, karakalem çalışmalarım var, sesim güzel(küçük bir bestem var), gitar çalmayı öğreniyorum şimdide. Bu kadar.
                bendemistimama
                Ayrica figuratif ve soyut kaldiklarini da ekleyelim
                 _lara_
                 birçok türde yazıyorum, resim çiziyorum (karakalem) ve sevgili gitarımla bir şeyler tıngırdatıyorum işte. şiirde iddialı deilim şimdiden söylim yinede ondan yazim bi tane rfyfydtcyrft. -hayat bu olsa gerek diyorum- içimde tarif edemediğim bir sürü sıkıntı var, bir sessizlik var canımı sıkan, gökyüzünün kasvetli havası içimi karartıyor, etrafa bakıyorum, ne aradığımı bilmeden. sahi ben ne arıyorum? boş bir kutudan ibaretim sanki, gözlerimi kapatıp kendimi dinliyorum, acı bir sessizlik yükseliyor beynimden. zaman durmuş gibi geliyor bir an, yoruluyorum,yoruluyorum,yoruluyorum, ve bir ses duyuyorum: tik tak tik tak, hayat bu olsa gerek diyorum.
                  haletiruhiyeg
                  Gerçekten sadece gündemi takip edip, siyaseti sohbet sanan, dedikodu yapıp çok iyi yorumlarda bulunduğuna inanıp en iyisinin kendileri olduğuna inanan insanlardır net. Var etrafımda bunlardan birkaç adet ve iletişim kuramıyorum mümkün değil, kendimi aptal gibi hissetmeme sebep oluyorlar, çünkü ONLARIN DİLİNİ BİLMİYORUM.
                   belizzimaaa
                   Sana ne acaba ya? Sırf sanatla ilgili herhangi bir hobiye sahip değilim diye ben hacim israfı oluyorum da sen mükemmel birey mi oluyorsun? Varoluşun amacı sanat mı? Ne alaka.
                    ecemovskiii
                    Sanat bence birleştirici bir güç olmalı, küçümseyici bir tavır değil. Nedense bu başlıktan onu anlıyoruz.
                     berkaykucuk81
                     Sanatçı olamayanlar olmasaydı, sanatın değeri olmazdı o başlığı götüne sok andaval.
                      karalayanadam
                      Herkes sanat üretmeye bilir, ama herkes sanatı yorumlamalı anlamaya çalışmalı. Ufkunu genişleten kişiler eleştirmeli.. Gelişimi ve dönüşümü kabul etmiş insanlar bir şekilde sanatla alakalıdır kanımca.
                      /
                      0

                      Tarihe Göre

                      İçerik bulunamadı.