74
4.12.2020
Sanatçılara 1000 Türk Lirası Pandemi Desteği Verilecek Olması
  • Seçmece
  • Popüler
  • Tarihe Göre
   peripedia
   Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, müzisyen, yorumcu ve eser sahipleri ile müzik emekçilerine 1000 Türk Lirası destek verileceğini açıklamış. Türkiye salgınla mücadele etmeye başlayalı neredeyse bir yıl olmak üzere. Şimdi düşünülen müzik emekçileri bu süreçte nasıl yaşadı? Ödeme almak isteyen müzisyenler ise bir proje yapmak durumunda imiş. Toplanan projeler 30 Aralık'a kadar Bakanlığa iletilecek ve projede yer alan sanatçılara, müzisyenlere ödeme yapılacakmış. Proje dedikleri olay nasıl şekillenecek? İnsanlar nasıl bir araya gelip müzik yapacaklar? Anlayan beni aydınlatabilir mi? Gidip Demet Akalın'a falan destek vermesinler sonra.
    ladydisko
    garibandan zengine bütün sıkıntıyı fakir çeker zenginse dünyanın gerçeklerinden habersiz keyif sürer
     asit
     sanatçılar için değil de aynı uygulamayı m.vekilleri için yapsalar efsane olmaz mı ? destekledikleri ya da uygulamaya koydukları projeler, seçildiği il için yaptığı işler kadar maaş alsa ?
      676irmak
      Mal amk.
       mrlawyerkk
       Ülkenin her bir ferdine destek sağlandı çünkü çok değerli sanatçılarımız kaldı. Tamam müzik emekçilerine destek verilsin ama lütfen Demet Akalın gibi insanların. Geçinemiyorum feryatları dikkate alınmasın. Kızına üç bin liraya oyuncak aldığı başlık bu başlıktan çok uzakta değil. Bu ülkede çocuğuna hiç oyuncak alamamış anneler babalar var. Eşitlik değil adalet istiyoruz.
        nisaaa_
        keşke bize de verilse.Kyk borcumuzu kapatırdık =\
         meyvesebze
         Kürdan alcak paralari kalmadi Tabikide verilmeli...
          okadin
          Bazı televizyon programlarında göğüslerini gere gere "Ömür boyu çalışmasam hayatımı idame ettirecek birikimim var" diyen sanatçı bozuntularına değil bu işin emekçilerine verilmelidir. 1000 TL ile de sınırlı olmamalıdır.
           issizmadaaam
           Gariban açlıktan ölsün. İşiniz gücünüz şov ya
            monaiman
            Ben de geleceğin duayeniyim, bana da destek sağlanmalı...
             ecemovskiii
             Verilsin, verilsin. Demet Akalın açlıktan ölmesin
              sedefartuny
              Abi sanatçı denildiğinde aklınıza gerçekten şu kadın mı geliyor? Bu ülkede bunlardan başka ses sanatçısı, yorumcu, müzisyen yok mu? Şayet devlet bunlara destek verecekse diyecek lafım yok. Bunların dışında kalan ve müzik sektöründe çalışan insanlar içinse çok çok geç atılmış bir adım.
               dr.rock
               Bu Demet ibo hande vb Bu alaturkacı tayfa Jöle popçuların arkasında çalan evine 3 kuruş para götüren emekçi müzisyenler var Tek gelir kapısı Parayı çuvalla götüren bu extracılar onlara yardım etmiyorsa varya Bence çok ayıp Küfürlü ayıp
                cinayetvaraga
                çok ihtiyaçları vardı. böylece bir gecelik içki paraları veya tek öğünlük yemek paraları sevgili devletciğimiz tarafından karşılandı.
                 etipufyaren
                 Demet Akalın'ın çocuğuna aldığı oyuncağın fiyatı 3000 Türk lirası... Pandemi sürecinde çalışamayan, işlerinden olan insanlar yiyecek ekmek derdinde... Şaka gibi ülke amk!!!!
                  detokssuyu
                  Bin lira az olmuş ya Demet Hanım çocuğuna üç bin liraya oyuncak alıyor. Keser mi? Ağlamaya başlarlar yine. Geçinemiyoruz, kredilerimizi ödeyemiyoruz diye.
                   csa
                   Şimdi iş Demet Akalın veya Tarkan'da bitmez. O insanların konserleriyle evine ekmek götüren binlerce müzisyen var. Ünlüler kusurabakmasın ama har vurup harman savururken arada üç beş kuruşunu da yatırıma ayırırlarsa ebediyen fakir kalmazlar zaten. Kültür Bakanlığı örnek bir davranış yaparak binlerce sanatçıya yardımcı olmak için kollarını sıvamış. Harika, ama mesela batan cafe, restoranlar, buralarda çalışanlar ne olacak ??? Bu süreçte iflahı kurutulan diğerleri nolacak ?
                    belizzimaaa
                    Oh iyi bari. Demet Akalın kızına bin liralık oyuncak alamıcak diye çok korkmuştum
                     gilad-pellaeon
                     dalga geçiyorlar. Bu hükümeti 1000 lira ile fatura,kira ödemeye ve artan ile geçinmeye çalışmaya davet ediyorum
                     /
                     0

                     Tarihe Göre

                     İçerik bulunamadı.