Sanatçı Apolitik mi Olmalıdır?
  • Popüler
  • Tarihe Göre
  Vidiom
  Bu başlığa vidio eklemek için telefonundaki dio uygulamasından giriş yap!
   peripedia
   Melek Mosso'nun 'İstanbul Sözleşmesi Yaşatır' nedeniyle sahneden indirilmesi, MFÖ'nün organizasyon şirketi ile yaşadığı problem nedeni ile sahneye çıkmaması ve bunun onların politik tavırları ile ilişkilendirilmesi derken birçok sanatçı yandaş ya da muhalif olması ile eleştiriliyor. Bu konu hakkında ne dio'sun? Sanatçı apolitik mi olmalı yoksa siyasi görüşünü kitlesi ile paylaşmalı mı?
    sedefartuny
    Bence hayır. Sanat toplum için yapılıyorsa şayet toplumun sorunlarının dile getirilmesi lazım bu da haliyle politik bir tavır takınmak demek. Onların da bu ülkenin bir vatandaşı olduğunu unutmayalım tabii ki bir fikirleri olacak.
     thetalentedmrripley
     Sanatçı elbette apolitik olmalıdır, hatta sivil toplum örgütleri de apolitik olmalıdır, tabi ki çiftçi de apolitik olacak, hele memurlar en apolitik olması gerekenler, peki ya işçiler onlar da apolitik olacak, sizi unuttum sanmayın diocular siz de apolitik olacaksınız. Millet olarak apolitik olmalıyız ki hiçbir şeye ses çıkarmadan koyun sürüsü gibi güdülmeliyiz. Sadece siyasetçiler ve müteahhitler politik olmalı ki onlar et biz ot yiyerek mutlu mesut yaşayalım. Ta ki yedikleri etin kaynağını anlayana kadar...
      fuckerfukara
      Sanatçı fikirlerini kendine saklamalı
       palmiye
       Sadece sanatçı değil kimse apolitik olmamalı. Öyle olmamizi istiyorlar bazen bazi ortamlarda başarıyorlar da.
        badideasensei
        Kitlenin bu konudan haberdar olduktan sonra bu konu sebebiyle bakış açısı değişmemelidir. Sonuçta onlar da robot değil bir İNSAN
         okadin
         Onlardan böyle bir şey bekleyemeyiz. İş kör göze çomak durumuna dönmemeli ama fikirlerini beyan edebilmeliler. Düşünceleri ve politik tavırları sanatlarını gölgede bırakmadığı müddetçe problem yok.
          the-fearless
          Bizim gibi bir toplumdaysan maalesef apolitik olmalı veya öyle davranmalısın. Çünkü bizim ülkenin sağcısı da solcusu da herkesin kendi gibi düşünmesini veya hiçbir şekilde düşünmemesini istiyor. Siyasi tarafını belli eden sanatçıların yaptıkları icraatlardan çok düşünce biçimi öne çıkarılıyor. Oscar kazansa ama o partiyi destekliyor deniliyor ve bunun üzerinden eleştiriler yapılıyor.
           mrlawyerkk
           Adı üzerinde sanatçı sanatı üzerinden konuşulmalı ve değerlendirilmelidir. Bu arkadaşların birer kanaat önderi olduklarını unutmayalım. Toplumu çok kolay manipüle edebilecek güce sahipler. Düşünce ve fikir özgürlüğü onlar için de geçerli ancak beyanlar kararında olmalı.
            atavratfenerbahce
            Politik olarak olanları artık sahnede ve televizyonlarda göremez olduk. onlarında ekmeğiyle oynayabiliyorlar.
            /
            0

            Tarihe Göre

            İçerik bulunamadı.