Sana Benzeyen Birine Aşık Olmayı mı Tercih Edersin Yoksa Zıt Karaktere mi?
  • Popüler
  • Tarihe Göre
  Vidiom
  Bu başlığa vidio eklemek için telefonundaki dio uygulamasından giriş yap!
   sedefartuny
   Zıt kutuplar birbirini çeker diyorlar biliyorsunuz. Bence zıt kutuplar birbirini çekmiyor. Kendimizi tanımıyoruz. Zıt olduğumuzu farklı olduğumuzu iddia ediyoruz ama bence aynıyız. Kendi defolarımızı görmüyoruz sadece. Başkasının -bu her kim olursa olsun ister sevgili ister arkadaş- kusurlarını görmeye daha endeksliyiz. Direk sorun arıyoruz zaten. İlişkilerin birçoğunda bu var. Pesimist takılıyoruz sanki bu konuda ne dersiniz?
    agac-ceviz
    Canım insana benzemesi yeterli olacaktır zaten ilişkinin dinamiği birbirine benzemek yada zıtlık değildir sevmek yani her koşulda sevmektir insan sevgilisini değiştirmeye başlarsa işte ozaman onun gibi olur bilmiyorum anlatabildimmi
     kafatamircisi
     Aşık olurken aşık olacağımız kişinin karakterini seçme gibi bir şansımız yok maalesef neden diye soracak olursanız, eros'un ibneliğindendir o da)😃 zehirli oku kime atarsa o senin seçimin olmuş oluyor artık)) zıt kutupların birbirini çekmesi termodinamiğin çekim yasası ile alakalı maddenin yapısını daha iyi anlamak içindir.
      terliklihayvan
      biryerlerde yazmıştım, kime açık olacağımız bilinçli bir seçim değil. bilinçdışımız da evvelce çözülmemiş sorunları çözme odaklı çalışıyor deli gibi. dolayısıyla kime neden sırıl sıklam aşık oluyorsak, o sebep sonradan kıçımıza girebiliyor.
      https://www.dr.com.tr/Kitap/Asik-Olmak/Egitim-Basvuru/Psikoloji-Bilimi/urunno=0000000342204
      bkz kaynak
       sairsel
       Aşk, birbirine bakmak değil birlikte aynı yöne bakmaktır. Hayat görüşü ve zevkler uyuşmuyorsa ona aşk demeyelim lütfen
        silmarillion
        Tam zıttım olsa iyi olur, bu aralar benim pc zıttıma gidiyor sanki, bu yeni bir aşk mı yoksa? :)
         abdes_terligi
         kendimi klonlayıp aşk yaşayasım var, Lokinin dizisini izlediyseniz bilirsiniz, ben de bir isterim aynısından
          kisi
          Benim bildiğim oradaki zıttan kasıt, sakin insana hareketli eş, çekinik insana dominant eş, sessiz insana konuşkan eş... gibi ve böyle ise bana göre mantıklı eşleşmeler. İki baskın didişir durur. İki çekinik bir şey yapamaz. İki sessiz sıkılıp durur. İki konuşkan kavga edip durur.
          /
          0

          Tarihe Göre

          İçerik bulunamadı.