Samuray Kelimesinin Anlamı Ne Demektir?
  • Popüler
  • Tarihe Göre
  Vidiom
  Bu başlığa vidio eklemek için telefonundaki dio uygulamasından giriş yap!
   assassination
   Samuray yada Samurai ne anlama geliyor hiç düşünen oldumu acaba. Eski japonyada yaşayan soylu asker sınıfından olan kişilere Samuray denir idi. Samuray kendini yetiştiren ustasına ve vatanına bağlı olan kişiler idi. Onurlu, sadakatlı, disiplinli ve saygılıdır. Kelime anlamı olarak Samuray hizmet etmet manasına gelir. Samuraylar ölüm korkusunu yenmiş profesyonel bir ölüm makinasıdır aynı zamanda. Eşsiz bir erdem, duru bir bilgelik ve vatana hizmet için yaşar. Kendi yapacağı işleri keyf alarak yapar ve her yeni bir güne başlar iken anı yaşar. Efendisi ölmüş ve başı boş gezen samuraylara ise ronin (gezgin samuray) denilmektedir. Samurayların giydiği elbiseye kimano denir. Samuraylar çift kılıç taşır ve kılıçlarının isimleri ise uzun olan kılıç (daito) katana, kısa kılıç (shoto) wakizashi dir. Ayrıca tanto adı verilen bıçaklara sahiptiler.
   https://www.samuray.org
   Samuray
   lar çoğunlukla kılıçlarına isim mei adı verirler ve onların ruhuna inanırlardı. Çift kılıç taşıma ve kullanmaya daisho denirdi.
    sihirbaz
    anlamı gayet güzelmiş teşekkür ederim bilgi için
     tsukyomi
     Seppuku'yu da unutmamak lazım. Şiddet öğeleri olacak ona göre okuyun. Savaşta yenilgilerini, hatalarını ve onurunu kurtarmak için intihar ediliyor/ettiriliyorlardı. Efendisine yanlış hizmet veren samurayları onurla ödüllendirerek cezalandırma yöntemiydi. Seppuku yapacak samuray önce banyo yapar, en iyi kıyafetlerini giyer ve kendi yazdığı veda şiirini okur. Sonra "kozuka" adındaki bıçağı kullanarak karnının sol tarafına saplar ve karnı sağa doğru yarardı. Başka bir yöntemde samurayın arkadaşına acısını azaltmak için seppukudan sonra samurayın kafasını kesme görevi veriliyordu. Japonlarda hatalı olmak ve bunun toplum tarafından bilinmesi büyük bir utançtır. II. Dünya Savaşı'nda da kaybedeceğini anlayan komutanlar seppuku yapmıştı. Yine Kamikaze pilotları da samuray ruhunu taşıyordu. Son samuraylar tarihin yazdığından çok sonra, 1940'lı yıllarda yaşadı ve öldü.
     /
     0

     Tarihe Göre

     İçerik bulunamadı.