53
24.9.2020
Şaka Maka Hala Cinlere İnanan İnsanların Olması
  • Seçmece
  • Popüler
  • Tarihe Göre
   madashell
   Ülkenin yüzde 90'ı inanıyor mudur? Bence evet. İnanmak bunu gerektirir sonuçta. "Kitapta yazıyor kardeşim kitapta, kanıtlarıyla geldim" diyenler kendilerince haklıdır ne diyeyim. Bu cinler sadece islam coğrafyasına mı dadanmış acaba diye düşünüyorum içimden. Böyle muazzam güçlere sahip insan dışı bir varlık sonuçta etliye sütlüye karışmadan duruyor mu? Anlatıyorlardı küçükken, dünyayı bi saniyede dolaşabilirlermiş falan diye. Vay vay vay. Hikayeler anlatılır heyecan olsun diye. Cinler, cadılar, şeytanlar, periler, melekler yoktur. Sen varsın, biz varız. Hepsi biziz. Bu kadarız. Yeri gelmişken şunu da bırakayım. Belki hmmmmmm diyen olur benim gibi.
   https://twitter.com/xilourisefe/status/1309111884344422408
   https://twitter.com/xilourisefe/status/1309111884344422408
    gregory_
    Bunlara inanıyorum
     thetalentedmrripley
     Lise zamanı mağarada cin fotoğrafı diye bi zırva viral olmuştu. Bunun üzerine din kültürü hocamız cinlerin _umut_un da yazdığı gibi farklı boyutlardaki varlıklar olduğunu, insanlara temas etmeleri, görünmeleri, içine girmeleri, çarpmaları gibi şeylerin hurafe olduğunu anlatmıştı. Final cümlesi şuydu: ILLA KORKACAKSANIZ ALI EFENDIDEN, VELI BEYDEN KORKUN. HIC BIR VARLIK INSAN GIBI ZARARLI VE KORKUNC OLAMAZ.
      ahmetsakar
      cin min bunlar amatör eğlendirir. cin nedir arkadaş, bi de kendinizi avutmak için metafizik falan karıştırmışsınız bi şey. bilimle açıklanır her şey. şimdiki dönem bile hayvan gibi cahil üretiyor. 1500 yıl önce bu teknoloji yok, haberleşme yok düşünemiyorum bile. cinmiş. yerim ben o cini.
       pillowtalk
       Kardeşim insanların dini inanışları sizi neden ilgilendiriyor? Ciddi ciddi merak ediyorum ben bu durumu artık. İster inanır ister inanmaz. Bir insanın inancını eleştirmek de kimsenin haddi olamaz diye düşünüyorum.
        hatko_
        şaka maka hala insanların inanışlarını kendi düşüncelerini göre eleştiren insanlar olması
         luciferin_kizkardesi
         Bazı varlıklar ama adı cin değil bence. Bambaşka varlıklar ve cinler değil bunlar başka arada ziyaretime geliyorlar diyormuşum. Böyle birşey olsa kalp krizi geçiririm ben sjjsjsjzn
          ggg89
          Arkadaşlar görmediğimiz milyonlarca şey var. Frekanslar, mikroorganizmalar, enerji akımları, rüzgar, ışınlar vb. Aramızda dolaşan kötü niyetli dalgalar da olabilir. Sadece cin diyerek isimlendirmek yanlış olur. Gölgelerde bile takılan canlılar olabilir. Hiçbir şey bilmiyoruz. Sokrates reyise selam olsun
           _umut_
           Müslümanlıkta cin diye geçiyorlar. Kimisi peri de diyebilir. Elemental diye okudum bir sürü yerde. Olay cinlere inanmak değil. Farklı boyuttaki varlıklara inanmak. Farklı boyut olduğuna inanmak. Kitapta filan yazanı çizeni bir kenara bırakan insan farklı bir boyuta inanıyorsa zaten sen o varlıklara ister cin de ister peri de ne istersen de. Etli sütlü olayını da kendi inancıma göre sana şöyle açıklayayım. Boyutlar arası etki tepki kolay ve tek taraflı olacak basit birşey değildir bu yüzden sen nasıl onlara karışamayıp hatta varlıklarına bile inanmıyorsan onlar içinde aynı şey geçerlidir. Hiçbirşey hiçbirşeyden üstün değildir yani. Bunların benim kişisel fikirlerim ve doğrularım olduğunu altını çizmek isterim çünkü bu konunun doğruluğu kesin olmadığı gibi yalan olduğu da kesin değil.
            birdisi
            Var zaten:)
             muzlu-pasta
             Ve ben cinlere inanıyorum bu beni cahil yapmaz kimseyide ilgilendirmez kendinizi çok spiritüel buluyorsanız bilim insanı olun başkalarının inancına karışmayın (fazla sinirlenmişim nedense)
              muzlu-pasta
              İslam dininde cinlerin varlığı var yani normal değil mi?
               xlethex
               Vardir olabilir veya yoktur, şimdiye kadar bildigim varligi ve yoklugu ile ilgili bilimsel bir ispat yok, lakin ülkede şizofreni olup hayali karakterler goren kişi için direkt "aa bak ona gorunuyorlar derler" hocalara gidip leş gibi kokan nefesine, g*tunden uydurup karaladigi muskalara ebesinin nikahi parayi vermeyi, bir psikiyatri klinigine gidip adam akilli tetkiklerle tedavi olmaya tercih ederler. Çunkü İlkinde gorunuyorlardır, ikincisinde delidir. Halkimizin özeti.
                samyeli90
                Ben inanıyorum korkarım da kimse bana bilimsel açıklamasını yapmasın bu cinlerin çünkü yok herşeyi de sorgulamayı bırakın artık kör cahil diyen de vardır bana ama değilim herşeye bir neden bulmaktan vazgeçin belki de nedeni yoktur
                 jamiryuu
                 Birebir canlı şahit oldum kuzenimin içine girmişti ve o çıkardığı ses konuşmaları falan öylesine ürkütücüydü ki odadan çıkıp kaçacaktım. Başlığı açan arkadaş belli ki bu zamana kadar bu tür bir vaka ile karşılaşmamışsın ve umarım bundan sonra da karşılaşmazsın :)
                  dr.rock
                  Yalnız popüler bi bilim dergisinde okumuştum Dna yı özel bir solüsyona daldırıp üzerine bir dalga boyunda ışık verip çıkartmışlar. DNA çıktıktan sonra solüsyonda izi kalmış. Bunu da 6. His olabilir diye söylemişler Bu o mu ki
                   meyvesebze
                   Er kisi istedigine inansin İnanmakta ozgur İnanan sana karismasin Sende inanani yargilama Bosver...Cay kasigi
                    babafingo34
                    İsteyen istediğine inanmakta özgür dür ama nedense bu cinler hep bizim müslüman kadınlara giriyor. Kafam da deli sorular
                     gokhanytzzz
                     Var çin v arrr
                      bennediomki
                      Cinlere inanmıyorsanız eğer Kur'an-ı kerimin Rukye Ayeti'ni kalabalık bir ortamda okuyunuz! Ayet okunurken kendini yerden yere vuran,fenalaşan insanları şöyle bir izleyin derim. Yalnız,o ayeti önce bir okuyabilmeniz lazım,abdestli ve arapça şekilde.
                       roxannee-
                       Allah muhafaza çarpılırsın valla ahahahaah
                       /
                       0

                       Tarihe Göre

                       İçerik bulunamadı.