Şaka Maka Hala Cinlere İnanan İnsanların Olması
  • Popüler
  • Tarihe Göre
  Vidiom
  Bu başlığa vidio eklemek için telefonundaki dio uygulamasından giriş yap!
   madashell
   Ülkenin yüzde 90'ı inanıyor mudur? Bence evet. İnanmak bunu gerektirir sonuçta. "Kitapta yazıyor kardeşim kitapta, kanıtlarıyla geldim" diyenler kendilerince haklıdır ne diyeyim. Bu cinler sadece islam coğrafyasına mı dadanmış acaba diye düşünüyorum içimden. Böyle muazzam güçlere sahip insan dışı bir varlık sonuçta etliye sütlüye karışmadan duruyor mu? Anlatıyorlardı küçükken, dünyayı bi saniyede dolaşabilirlermiş falan diye. Vay vay vay. Hikayeler anlatılır heyecan olsun diye. Cinler, cadılar, şeytanlar, periler, melekler yoktur. Sen varsın, biz varız. Hepsi biziz. Bu kadarız. Yeri gelmişken şunu da bırakayım. Belki hmmmmmm diyen olur benim gibi.
   https://twitter.com/xilourisefe/status/1309111884344422408
   https://twitter.com/xilourisefe/status/1309111884344422408
    gregory_
    Bunlara inanıyorum
     thetalentedmrripley
     Lise zamanı mağarada cin fotoğrafı diye bi zırva viral olmuştu. Bunun üzerine din kültürü hocamız cinlerin _umut_un da yazdığı gibi farklı boyutlardaki varlıklar olduğunu, insanlara temas etmeleri, görünmeleri, içine girmeleri, çarpmaları gibi şeylerin hurafe olduğunu anlatmıştı. Final cümlesi şuydu: ILLA KORKACAKSANIZ ALI EFENDIDEN, VELI BEYDEN KORKUN. HIC BIR VARLIK INSAN GIBI ZARARLI VE KORKUNC OLAMAZ.
      pillowtalk
      Kardeşim insanların dini inanışları sizi neden ilgilendiriyor? Ciddi ciddi merak ediyorum ben bu durumu artık. İster inanır ister inanmaz. Bir insanın inancını eleştirmek de kimsenin haddi olamaz diye düşünüyorum.
       ahmetsakar
       cin min bunlar amatör eğlendirir. cin nedir arkadaş, bi de kendinizi avutmak için metafizik falan karıştırmışsınız bi şey. bilimle açıklanır her şey. şimdiki dönem bile hayvan gibi cahil üretiyor. 1500 yıl önce bu teknoloji yok, haberleşme yok düşünemiyorum bile. cinmiş. yerim ben o cini.
        hatko_
        şaka maka hala insanların inanışlarını kendi düşüncelerini göre eleştiren insanlar olması
         ggg89
         Arkadaşlar görmediğimiz milyonlarca şey var. Frekanslar, mikroorganizmalar, enerji akımları, rüzgar, ışınlar vb. Aramızda dolaşan kötü niyetli dalgalar da olabilir. Sadece cin diyerek isimlendirmek yanlış olur. Gölgelerde bile takılan canlılar olabilir. Hiçbir şey bilmiyoruz. Sokrates reyise selam olsun
          luciferin_kizkardesi
          Bazı varlıklar ama adı cin değil bence. Bambaşka varlıklar ve cinler değil bunlar başka arada ziyaretime geliyorlar diyormuşum. Böyle birşey olsa kalp krizi geçiririm ben sjjsjsjzn
           _umut_
           Müslümanlıkta cin diye geçiyorlar. Kimisi peri de diyebilir. Elemental diye okudum bir sürü yerde. Olay cinlere inanmak değil. Farklı boyuttaki varlıklara inanmak. Farklı boyut olduğuna inanmak. Kitapta filan yazanı çizeni bir kenara bırakan insan farklı bir boyuta inanıyorsa zaten sen o varlıklara ister cin de ister peri de ne istersen de. Etli sütlü olayını da kendi inancıma göre sana şöyle açıklayayım. Boyutlar arası etki tepki kolay ve tek taraflı olacak basit birşey değildir bu yüzden sen nasıl onlara karışamayıp hatta varlıklarına bile inanmıyorsan onlar içinde aynı şey geçerlidir. Hiçbirşey hiçbirşeyden üstün değildir yani. Bunların benim kişisel fikirlerim ve doğrularım olduğunu altını çizmek isterim çünkü bu konunun doğruluğu kesin olmadığı gibi yalan olduğu da kesin değil.
            birdisi
            Var zaten:)
             muzlu-pasta
             Ve ben cinlere inanıyorum bu beni cahil yapmaz kimseyide ilgilendirmez kendinizi çok spiritüel buluyorsanız bilim insanı olun başkalarının inancına karışmayın (fazla sinirlenmişim nedense)
             /
             0

             Tarihe Göre

             İçerik bulunamadı.