Sağlık Çalışanlarına Şiddet Ne Zaman Bitecek?
  • Popüler
  • Tarihe Göre
  Vidiom
  Bu başlığa vidio eklemek için telefonundaki dio uygulamasından giriş yap!
   arasserin
   İçinde bulunduğumuz pandemi döneminde sağlık çalışanları için yanınızdayız diye bütün ülke evinden alkışlar tuttu. Pandemi sürecinde halkın kahramanı ilan edilen sağlık çalışanlarımız hakkında iyi haberler duymak yerine her gün halkımız adına utanç verici haberler duymaya devam ediyoruz. Dün gece Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi Cebeci Hastanesi Çocuk Yoğun Bakım Servisi'nde çocuklarının öldüklerini düşündükleri için hasta yakınları doktorlara saldırma girişiminde bulundu. Oysaki doktorlar çocuğu kurtarmıştı. Çocuğu kurtaramasalar bile bu şiddet için asla bir bahane değil. Daha Keçiören'deki doktorların kendini korumak için kapının arkasına kurdukları barikatın görüntüleri hafızamızdan silinmedim bir yenisi eklendi. Halkımız bu sağlık şiddetine ne zaman bir son verecek?
   https://www.haberturk.com/son-dakika-cebeci-hastanesi-nde-saglik-calisanlarina-saldiri-1-tutuklama-haberler-2870651
   Haber detaylarına buradan bakabilirsiniz
    imailahorsilahh
    Ülkedeki davarların tükenmesiyle doğru orantılı yani hiçbir zaman.
     tivayci
     Tıbbi uygulama hataları ile ilgili o kadar çok Yargıtay kararı ve Adli tıp kurumu raporu okudum ki. Olaya diğer açıdan da bakmaya başladım. Mesele hata değil özünde, doktor da insan hata yapar. Mesele çevirilen dolaplar. Bir de işin şu boyutu var sağlık personeli aşırı çalışıyor. İnsanların yargıya da güveni yok, e cehalette var. Şiddeti tek araç görüyor. Yani konu sadece sağlık çalışanına şiddet olmanın çok ötesinde. Şiddet toplumun diğer alanlarında da çok yaygın. Çocuğuna eşine acımayan doktora acır mı? Bir çok alanda reforma ihtiyaç duyduğumuz aşikar. En başta eğitim, refah ve adalet.!!
      mehmet_08
      Devlet doktorun arkasında mı adam Bi dava açıyor 2 milyon lira tazminat.
       absurdizm
       Bencede yaa. Doktorların hata yapma ihtimali yok mu sanki? 2 3 hafta önce bos için hastahaneye yattım. 1 1,5 hafta yatalak kaldım resmen. Ama doktora birşey demedim. Neden? Çünkü oda insan. Hayat kurtaran insanlara kötü şeyler yapmayın artık!
        dr.rock
        Yoksa bizi sevmiyor musunuz
         dr.rock
         Dövmeyin Küfretmeyin yetmez Bunları yapanlarıda engelleyin Bakın benden söylemesi Şu an Sağlık çalışanlarının durumunu bir bilseniz Sokağa çıkar eylem yaparsınız Ayrıntısına girip sizi korkutmak istemiyorum ama ben hekim örgütlerinde çalışan biriyim Çok işin içindeyim Baya çok
         /
         0

         Tarihe Göre

         İçerik bulunamadı.