Sağlık Bakanlığı Genelgesi (13 Kasım 2020)
  • Popüler
  • Tarihe Göre
  Vidiom
  Bu başlığa vidio eklemek için telefonundaki dio uygulamasından giriş yap!
   utumasasiilekayanadam
   Diyelim ki ben koronayım ve x kişisi ile temas ettim fakat x kişisi herhangi bir semptom göstermiyor ise kendisine test yapılmayacakmış. Şimdi bu düpedüz millet ile daşşak geçmektir sayın bakan. Ulan hangi akla mantığa sığarak böyle bir karar alıyorsunuz? Bu korona illeti ilk çıktığı günden beri sizde bi siklememe iplememe olayı var. Siklemeye siklemeye iplemeye iplemeye böyle oldu zaten. Bu ülkenin başına gelen en kötü şey akp'dir net söylüyorum. Ulan bir bakan çıkar dolarla ne işiniz var maaşı dolar ile mi alıyorsun der biri çıkar semptom göstermeyen kişilere test yapılmayacak der. Ulan her şeyi geçtim ben bizi bile anlamıyorum. Neden susuyoruz arkadaşlar neden isyan etmiyoruz neden kimse sesini çıkarmıyor ben de dahil. Bu devran böyle yürümeyecek, tarih sizi yazacak akp fakat hiçte iyi yazmayacak!
   https://t24.com.tr/haber/saglik-bakanligi-ndan-yeni-genelge-semptom-gostermeyen-temasli-kisilere-test-yapilmayacak,914598
   Link
    meyvesebze
    Evet Karantinaya aliolar temasliyi ve test yapmiolar Agrim var felan desende yeterli deil belirti gelemeyiz teste diolar.Hastaneye gidip kendimiz yaptirsak diyincede cezasi var cikamazsiniz diolar Pozitifsin mesela 14 gun sonra tekrar test isteyincede yapmiolar..Yallahhh :)
     dr.rock
     Eğer bir filyasyon çalışması vaka/temas/sağlık tedbiri/semptom şiddet ve sıklığı/sosyoekonomik denge/sağlık kurumlarının durumu gibi değişkenlerde o bölgede ki istatistiksel verilerle desteklenmiyorsa kabaca boşa kürek çekme oluyor Yani Sen aslında filyasyon yapayım derken numune için hastaneleri kitlersen kanser tedavisi gören biri ölür, kaza geçiren biri ölür vb... Gerçeklerle bağdaşmayan hayali sağlık politikası üretemezsin Ellerinde istatistiksel veriler var ve onun ışığında belirliyorlar kuralları Sana mantıksız gelmesi ondan Ne zaman mantıksız gelmez Bir yakının covid dışı ağır bir hastalıkla hastanede yer bulamazsa
      xarudax
      Ülke malesef askeriye gibi oldu. Mantık aramıyorum artık.
       lellu
       Hep böyleydi bu zaten, yeni genelge niçin acep. Kafamda deli sorular
        busrawashere
        vakaların düşmesi lazım
         raselika
         Bu nasıl bir mantık anlayabilmiş değilim. Yani kısacası şey diyorlar. Ölmediğiniz sürece herhangi bir problem yok. Umrumuzda da değilsiniz.
          rarero
          Filyasyon yapmanın ne mantığı var o zaman. Semptom göstermeyen herkes ben iyiyim zaten düşüncesine girerek sokaklarda fink atar vaka sayıları da böyle böyle artar. Asıl asemptomatik vakalara yapılması gerekiyor testin. Bu ülke bana dokunmayan yılan bin yaşasın kafasında olduğu sürece her şeyi görmezden gelip bütün işi batırır.
           tivayci
           Ben temaslıydım, yapmıyordu neredeyse testi. Semptom uydurdum. Öylelikle yaptılar.
            peripedia
            Genelge falan yalan. Bunların hiçbir önlem alacağı yok. Yalnızız arkadaşlar, tek başımıza mücadele etmek durumundayız. Her olayda olduğu gibi bunda da yalnız bırakıldık.
            /
            0

            Tarihe Göre

            İçerik bulunamadı.