Sağlık Bakanı Koca TURKOVAC Aşısı Yaptırdı!
  • Popüler
  • Tarihe Göre
  Vidiom
  Bu başlığa vidio eklemek için telefonundaki dio uygulamasından giriş yap!
   dio-gundem
   Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Bilim Kurulu üyeleriyle beraber hatırlatma dozlarını TURKOVAC aşısı ile yaptı. Koca, yarından itibaren TURKOVAC aşısı için randevu alınabileceğini belirtti. Türkiye'nin güçlü bir aşı geçmişi olduğunu dile getiren Koca, şunları kaydetti: 'TURKOVAC son 50 yıldan sonra müjdeden başlayıp üretim safhasına gelen ilk yerli aşımız oluyor. En son 24 yıl önce BSC, yani verem aşısı üretilmişti. Ben 50 yıl aradan sonra yüzde 100 yerli Türk bilim insanlarımız tarafından geliştirilen bu aşının tarihi önemde olduğunu belirtmek istiyorum. Bunu bekleyen birçok vatandaşımız olduğunu biliyoruz. Özellikle hatırlatma dozlarını TURKOVAC'la yaptırmalarını tavsiye ediyorum. Hıfzı Sıhha'nın yeniden dirilmesinin ilk adımı TURKOVAC. Bu milletimizin başarısı. Randevu yarından itibaren bütün vatandaşlarımız özellikle şehir hastanelerimizde aşı olabilir.
   https://onedio.com/haber/saglik-bakani-koca-turkovac-asisi-yaptirdi-1030149
   Detaylar
    peripedia
    Aman ne iyi seksenbeşinci hatırlatma dozunuz mu sayın bakan? Bizimle aynı aşılanma sayısına sahip olmanız pek olası değil.
     unlimited0
     Bakanım antikorlar şoka girdi...
      sairsel
      Turkovac antikorları 3 ayda Biontech antikorlarını yakalayamazsa aradaki farkı Fahrettin Koca karşılayacak 🙂
       trueliving
       bu şey gibi değil mi , çernobil olayında çay içmek gibi bilmem bir den oraya gitti aklım
        thetalentedmrripley
        Hıfzısıhha'nın yeniden dirilmesi olayına takıldım ben. Hıfzısıhha'yı KHK ile kapatan bendim de haberim mi yok acaba? 2005 - SSK Şişli Bomonti İlaç Fabrikası kapatıldı 2005 - Heybeliada Sanatoryumu kapatıldı 2011 - Refik Saydam Hıfzıssıhha Enstitüsü kapatıldı "Muhtaç bırakıp yardım etmek planlanmış cinayettir." Che Guevara
         rafadanlop
         Vücudumuz şaşkına uğrayacak böyle.
          gulfemkaya
          biz yine de biontech devam ya
           eflayilmaz
           Hayirli olsun ama biz biontech 3 olucaz hocam ya
            mrlawyerkk
            Asla güvenemiyorum asla belki hatırlatma dozlarını süreç içerisinde Türkovac olmaya zorlarlar ancak o zaman güvenebilirim.
            /
            0

            Tarihe Göre

            İçerik bulunamadı.