Sadomazoşizmin Bir Fantezi Değil Cinsel Şiddet Olması
  • Popüler
  • Tarihe Göre
  Vidiom
  Bu başlığa vidio eklemek için telefonundaki dio uygulamasından giriş yap!
   sedefartuny
   Nedir cinsel şiddet? En basit tanımıyla partnerin istediği dışında cinsel ilişkide bulunmaktır ama bununla sınırlı değil. Karşı taraf üzerinde kontrol ve güç oluşturmak gayesi taşır, kişinin istemediği, zararlı gördüğü davranışları içerir ve en önemlisi her türlü cinsellik içeren şiddet biçimlerini de ifade eder. Yani sadomazoşist ilişkiler o kadar da masum bir fantezi değil aksine normalize edilmiş bir şiddet biçimi. Son zamanlarda Fifty Shades of Grey gibi kitaplar/filmler ya da aptal porno filmler ile her ne kadar olumlu bir anlam kazanmış olsa da özü bu. Öyle ya da böyle şiddet içeren bir eylemden söz ediyoruz. Partnerin rızasının olması da bir şey değiştirmiyor bence. Uygulanan ya da uygulatılan bir şiddet var ortada. Sadizmden türemiş süslenmiş püslenmiş bir sözcük grubu ve karşısındaki kişiye acı vermek veya eziyet etmekten seksüel bir haz duymanın adı olarak tanımlanıyor ve ne yazık ki birçok genç kadın bunun farkında olmadan kendini bu durum içerisinde buluyor neden çünkü sosyal mecralarda ve çeşitli platformlarda o kadar güzelleniyor ki. İnsanlar bunun bir cinsel şiddet olduğunun neden farkında değil anlaması güç.
    kaaninteyzesi
    Aman zaten bunları yapanlar ruhsal problemli kişiler..kendilerini keseceğine biçecegine, karşısındaki kessin biçsin nedir yani 🙄
     buse01
     Bence güzell
      ali-vercetti
      bdsm☺👍
       peripedia
       Yanlış yargıdır. Yetişkin insanlar istediklerini yapmakta özgürler. Rıza varsa ortada sorun yok. İnsanlar bundan haz duyuyorlarsa dediğim gibi istediklerini yaparlar. Cinsel şiddet çok çok farklı bir şey.
        gregory_
        Karsilikli keyif alinan bir eylemden kime ne??
         irmak676
         Ya yapan yapsın sizene. İnsanların fantezilerini de mi yargılayacaksınız artık?
          ponymann
          Bence güzel
           agac-ceviz
           beni böyle sevecek adamı ben silkelerim bu nedir ya fantazi derken millet ne hale geldi
            asit
            şu kime ne, isteyen istediğini yapar şeklinde zırvalayan marjinal kişilikler, yukarıda yazan ''partnerin isteği dışında uygulanan zararlı ve şiddet içeren davranışlar'' kısmını atlamış sanırım.. Hayır iki gün sonra bu şekilde siddet görerek hayatını kaybeden bir kadın haberi görünce de ağıt yakar sığırlar.
            /
            0

            Tarihe Göre

            İçerik bulunamadı.