Sadeleşerek Özgürleş! Minimalizm Hakkında Bilinenler
  • Popüler
  • Tarihe Göre
  Vidiom
  Bu başlığa vidio eklemek için telefonundaki dio uygulamasından giriş yap!
   sozdedegilgozde
   Hepimizin duyduğu bir kavram minimalizm. Sadeleşmek bu tüketim çağında kulağa biraz çılgınca geliyor. Hatta minimalizmin de kapitalizmin bir oyunu olduğuna dair de bir görüş mevcut. Az çoktur bakış açısıyla hareket eden bu akımda genel görüş, ihtiyacından fazlasını almamak ve tüketmemek üzerine kuruludur. Sizler minimalizm hakkında ne düşünüyorsunuz?
    pillowtalk
    Türkiye' da alım gücü düşen umutsuz fakirlerin yeni ekmek kapısı olan anlayış. Alamıyoruz. Otomatik olarak minimalizmi benimsemiş oluyoruz. Bak Acun'a. Hiç böyle dertleri var mı adamın. Siz bisikletle işe gitmeye çalışırken adam "uçağı dolmuş yaparım gerekirse" diyor. Hey yavrum hey.
     lucifer666
     bence ihtiyacın olanı almak en doğrusu : yeni birşey alırken ben bunu uzun süre kullanırmıyım diye bakılmalı
      nickiharuto
      Öncelikle güzel başlık alkışlayalım. 👏👏👏👏👏👏👏👏👏👏👏👏👏 Arkadaşlar olay Acun olayı değil. bir uzman değilim, anladığım kadarını anlatacağım. Bu konuda bilgisi olan arkadaşları takip edeceğim bu başlıkta. Konu esasen var olan dünyamızın hatta evrende var olan kaynakların sınırlı olması ile ilgili. Bir kilo domates için harcanan tohum, kullanılan yer,çalışan araç onun benzini. onu kullanan insanın emeği, güneşi, suyu, yağmuru bunun yarısı çürüse ve çöpe gitse, bütün bu sayılanların yarısı çöpe gitmiş sayılır. benim param var 1 kilo daha alırım istersem onuda çöpe atarım ne kadar ahmakça 'dır,söylenenlere bak ve anla kaynakları en minimal şekilde kullananlara selam olsun yöntem bilen varsa lütfen paylaşsın sevgiler.
      /
      0

      Tarihe Göre

      İçerik bulunamadı.