Sadece Hayvan Sahiplenen Birinin Bileceği Şeyler
  • Popüler
  • Tarihe Göre
  Vidiom
  Bu başlığa vidio eklemek için telefonundaki dio uygulamasından giriş yap!
   the-riven
   Gerçek hayvan sevgisi. Sadece sahiplendiğiniz hayvanın cinsi için değil tüm hayvanlara karşı oluşan büyük bir sevgi. Muhabbet kuşum boncuğu sahiplendiğimde annesi onu güçsüz bulup kafasını gagalayıp tüylerini yolmuştu ve aldığımda yürüyecek hali yoktu. Şimdi ise hayatımda gördüğüm en akıllı ve özel kuş. Zeka seviyesine diyecek lafım yok. Her kızım diyince aşkım demesi bana öpücük atması ciddi anlamda rahatlatıyor. Bana sadece kuşlara olan sevgiyi değil dünyadaki bütün hayvanlar için muazzam bir sevgi aşıladı. En önemlisi ise hayvanların insanlardan çok çok daha masum ve karşılıksız sevdiklerini gösterdi. Bakabilecekseniz hayvan sahiplenin ama BAKABİLECEKSENİZ, İLGİLENEBİLECEKSENİZ. Size fark etmeseniz bile size muazzam şeyler katacağına ve öğreteceğine eminim. Onlara şiddet uygulamayın, sevin ve değer gösterin çünkü onların hak ettikleri bu.
    kalpci
    Köpekler (benim terrierim böyleydi) onlarla agresif kapışmalı oyunlar oynasanız da bunu ona zarar vermek için yapmadığınız bilir, bu nedenle ısırmaz, o da elinizi ağzına alır, ısırır gibi yapar yani oyuna katılır. Ama bazen yorgundur, siz eve girince "geldi yine benim manyak, halim yok şimdi" der. Sizden kaçar. Ama siz onu kovalamaz, üzgün bir şekilde oturursanız. Ne oldu lan buna, kim üzdü ya diye düşünür, iyi hissetmeniz için kucağınıza atlar, şirinlikler yapar "hadi gel gel boğuşalım sıkma canını" der. Tabii sizin birsürüliralık kulaklığınızı kemirip yuttuğunda, ona kızmamış, aksine hastalanmasın diye veterinere götürmüşseniz. Keşke insanlarda köpek gibi olsa dimi
     eksi_pirasa
     erkek kedimin memelerini sivilce sanıp ergenliğe mi girdi bu ne alaka demiştim ahhaah. bir de sivilce yüzündense neden göbeğinde çıkıyor diye düşünmüştüm baya dgfdsf
      sairsel
      Bir zamanlar aynı böyle bir muhabbet kuşum vardı. Biz onu bir evcil hayvan olarak değil aileden birisi gibi benimsemiştik. 6 yıllık birliktelikten sonra vefat edince çok üzüldüm ve hastalandım. Acısına dayanamadığımızdan sonra bir daha sahiplenemedik.
       derinfeylesof
       Büyük bir sorumluluk alıyoruz. Bebek gibi hepsi bakıma muhtaçlar
        innocentghost
        Bir gün köpeğimle dışarı çıktık, parkta geziyoruz. Bir arkadaşımı gördüm ve biraz köpeğimi gezdirmek istedi. Ben de verdim ama köpeğim başka bir köpeği görünce aniden koşmaya başladı caddeye doğru. Benim de gözüm o an hiç bir şey görmedi ve onun peşinden koşmaya başladım. Arabalar vızır vızır olduğu için köpeğime araba çarptı maalesef... ama o an hiç bir şey düşünmedim tamamen ona odaklıydım bana kızdılar niye arabaların önüne atlıyorsun falan diye ama o an gözünüz hiç bir şey görmüyor ve çocuğunuz gibi oluyor resmen.
         marvelhulk
         benim kedim var ve beni görünce resmen sevindiğini hissediyorum
          pisilamest1
          Onları çocuğunuz gibi gördüğünüzden ötürü onun için herkesle kavga edersiniz.Açıkçası kedilerimden rahatsız olan ve bunu uyararak değil de tam aksine hoş olmayacak şekillerle belli eden ev sahiplerimin analarından emdikleri sütü burunlarından getirmişliğim var.Kimse benim evlatlarıma zarar veremez.
           bukafelos
           Masumluklarına lütfen inanmayın 😑
            cahit
            Köpeklerim var sevgi ve sadakatin ne olduğunu sevgi sadece sözcüklerden ibaret değil
            /
            0

            Tarihe Göre

            İçerik bulunamadı.