174
8.6.2020
Sadece Gerçek Fakirlerin Bildiği Şeyler
  • Seçmece
  • Popüler
  • Tarihe Göre
   ofansifvekaramizah
   Köpük denilince akla bu gelir, ve nedense "feyri" diye okunur :)
    sahaneyim
    Ben hic fakir gormedim
     banlananbayan
     Ben hiç fakir olmadım
      steteskop.gel
      Yemekten doyup tabakta kalınca babamın,"yemeğin etlerini seçip yiyin kalmasın tabakta" demesi 😂😂🤦‍♀️
       doraa___
       Elhamdülillah ,kamyonculuk da iyi para var.
        eski_bi_tanidik
        Ay sonunun geldiği bneden mi bahsediyoruz?¿
         tiroyitbezi
         Fakir yaş pastası . Ama tadı efsane .
          mevsimlerdensnbahar61
          böyle sinirlenirsin ya hani telefonu bi savursan kırılsa tüm sinirin geçecek gibi olur o hissiyatın geldiğinde telefondan uzaklaşıyorum öyle yani🤦‍♀️🤷‍♀️
           cinayetvaraga
           Sefiller. Bayramda elimi öpmeye gelin de hepinize balya verim.
            tarcinkokankaranfiller
            Bisküvili pasta namustur aksini iddia eden zengindir.
             sameet
             Ekmek aşı der, daha üstüne bir yoksul yemeği önerene 10 bitcoin gönderirim. Bilmeyenler için yazayım. Bayat ekmeği ufak ufak doğrayıp, üzerine soğan konulur. Onun da üstüne az az peynir atılıp üstüne kaynar su dökülür. Su, peynir ve soğan aromasını ekmeğin çekmesine ve yumuşamasına neden olur. Hem lezzetli, hem de manası büyüktür. Not: Google'a ekmek aşı yazınca şok oldum. Tepsiye tereyağı koyan, üzerine süzme yoğurt döküp salça sos yapan, et parçaları koyan vs bir sürü deli insan türemiş. Sınıfsal olarak level atlamış ama alışkanlıklarından taviz verememiş zenginlerin çelişkilerini siz de görmek isterseniz mutlaka Google'layın.
              benita
              yol param yok mazeretini kendine yediremeyip canım yürümek istedi yaa diye bahaneler uydurmak..
               busrawashere
               süt+bayat ekmek yerim dedim evde süt yoktu kahve ekmek yaptım
                nunukafasi
                Bu başlığı okuyunca artık öyle fakir insan mı kaldı. Herkes tüketim kültürünün bir parçası oldu diye geçirdim aklımdan ama bu da medyanın başarısı olmalı sanırım. Yada benim gözümün önüne gerçekleri görmemi engelleyecek bir perde inmiş bilemedim.
                 emrewhoisyellow
                 Minibüse binmeden hemen önce önündeki dayı sigarayı bitirmeden atar mı acaba diye kollamayan burada fakirlikten bahsetmesin güzel kardeşim bana haybeden rüzgar yaptırmayın yormayın beni
                  damarcibasi
                  Üniversite yıllarımda odada 3 arkadaş kalıyoruz ama üçümüz de nasıl fakiriz. Benim hesap sıfır bir diğer arkadaşın da sıfır, üçüncü arkadaşın hesabında 3buçuk milyon mu ne var. Yıl 2001 ya da 2002. Vakıfbank o zaman 5milyondan küçük para vermiyor. Yurt Ankara Ulus'ta tavernaların fuhuş otellerinin arasında leş bir yerde. Tansaş var yakında ama gitsek yüzümüze bakmazlar. Yurdun lokasyonundan daha leş bir sokaktaki markete gittik meramımızı anlattık, normalde o kadar küçük rakamları karttan geçmiyorlar yalvar yakar 1buçuk liraya ekmekle açık rus salatası aldık. Geldik odada salatayı ekmeğe katık ettik yedik ama daha KYK kredilerinin yatmasına 5 gün var. Arkadaş memleketi aradı biz öleceğiz burada allah aşkınıza koliyle yiyecek birşeyler gönderin bize diye ama koliyi anca ertesi gün hazırlayıp yolladılar. İkinci gün de aynı markete gittik aynı ajitasyonla rus salatası ekmek alıp yedik. Hesapta 40 bin lira kaldı, o paraya sakız bile vermiyorlardı o derece yokluktayız. İkinci günü de atlattık o şekilde üçüncü gün koli geldi de yaşama tutunduk 😂😂 Bu hatıra da hayatımın en sefil 3 günü olarak hafızamdan silinmemecesine yer etmiştir. Ankara'da ülkenin müstesna üniversitelerinden birinde çok iyi bir bölümde okuyorsun ama açsın daha ne kadar kötü olabilir bilemiyorum.
                   roar
                   5 TL'lik kulaklığın şarkı dinlerken vermiş olduğu o cızırtılı ses... Biz de isterdik Beats Solo 3 Wireless almayı ama fakirdik alamadık.
                    zimbo
                    Her kahve içeceği mekana gidip ödeme bankosunda bildiği kahveyi söylemesi gibi bir şey. Misal ben ruhum fakir her kahve içmeye gittiğimde Mocha istiyorum yaz kış sıkılmadın mı diyor arkadaşlar. sıkıldım lan ibneler ama yardımcı olmuyorsunuz ki mk!
                     rotasizkerim
                     Türkü ya da Anadolu diye sigara içtiniz mi siz... Herkesin cebinde Winston Marlboro varken biz fakirlikten bunları içtik. piyasadan kaldırıldı bu sigaralar çay sarıp içiyorum.!
                      tsukyomi
                      Kasım ayıdır, hava epey soğumuştur, kışlık montunu uzun zamandan sonra giyersin. Fakat o da ne? Cepte unutulmuş 5 TL. Gözlerin dolar, bu kadar mutlu olacak ne yapmış olabilirim dersin, bir ilahi patlatırsın. Tabi eskidendi bu durum. Artık 5 TL is the new 50 kuruş.
                      /
                      0

                      Tarihe Göre

                      İçerik bulunamadı.