Sadakate İnanıyor Musunuz?
  • Popüler
  • Tarihe Göre
  Vidiom
  Bu başlığa vidio eklemek için telefonundaki dio uygulamasından giriş yap!
   merlot
   Zaman zaman bende inanıyorum fakat bir erkek önünde sonunda sizce de ihanet etmiyor mu hayatinda ki insani unutup flörtöz bir sohbet ya da bakışma vs. Düşünceleriniz neler.
    tahoe_og
    Sadakat! Ne menem şeydir bu sadakat? Sadakat sır saklamak mıdır? Sessiz kalmak mıdır? Kıyametin kopacağını bile bile... Ölüm gibidir sadakat! Pazarlığı olmaz... Bir kere çizgiyi geçtin mi, yoktur dönüşü... Ne umutlar fısıldarsa fısıldasın sana; hayat çeker gider. Sadık kalmaz sonunda... Ama kötülük öyle mi? Hep yanıbaşındadır insanın... Sözler verilir, sözler unutulur... Gün gelir ihanet eden sadakat ister! Sadaka gibi verilmez sadakat! İsteyen hepsini ister. Sen hain değilsin. Sen sevdiğine aşırı sadıksın. Sevdiğine sadık kalan adam, kendinden vazgeçebilen adamdır. Köpeği köpek yapan sadakatidir yeğen! Teslim olunmadan sadık olunmaz! Sadakat, sevdiğinin kalbini çıkarıp elinde tutmaktır. Ama sadakat yeğenim, gerektiğinde o yüreği alıp yere fırlatmaktır. Sadakat; ya birine koşmaktır, ya da birinden kaçmaktır. Sadakat erdem değildir esasında; sevgiden kör olmaktır. Hep kaçtığın şeye, eninde sonunda yakalanmaktır sadakat. Sadakat, başkası istedi diye hain olmak değilmiş! Sadakat, kendine sadık kalmakmış! Yemin etmeden bir daha düşün! Çünkü sadakatla başlayan her şey ihanetle biter.
     monaiman
     Sadakat; Sürekli her yerde dolaşan ancak gerçeği zerre yansıtmayan pis bir dedikodu gibi dillerde...
      mrs_furby
      Sadakat' kişinin kendinde bir kişiye yer ayrimasi, ve o yeri hep onun için korumasidir; 'sadakatsizlik' de, kişinin o yerin korunmasını savsaklamasıdır; 'ihanet' ise, kişinin, o yerinde, başka bir kişiy sokmasi - Oruc aruoba Sadakat yoktur.Giden insan çoktur
       tiroyitbezi
       O dediğiniz 60 yıllık evliliklerde bile belirli zamanlarda sadakatini bozan taraflar olmuştur ama eninde sonunda kürkçü dükkanı hesabı akıllanırlar bu işler böyledir çünkü kısacası cinsiyetten uzak sadakate inanmıyorum
        netotostopcusu
        inanırım, mesela evdeki masanın sadakatine hayranım.
         cerrahpasalihalit
         inanmıyorum.
          android_dahaiyi
          eğer sağlam bir şekilde güveniyorsanız karşınızdaki kişiye sadık olduğuna da inanırsınız. sadakat de budur bence. güvenden gelir herşey.
           mevsimlerden-sonbahar61
           Kişi kendinden bilebilir işi
            kuyinist
            Sadaket karakteri olan insanda vardie bu yuzden yess
             steteskop.gel
             sadakat tam çıkaramadım ya ne o yemek ismi falan mı
             /
             0

             Tarihe Göre

             İçerik bulunamadı.