17
8.4.2020
Sadakate İnanıyor Musunuz?
  • Seçmece
  • Popüler
  • Tarihe Göre
   merlot
   Zaman zaman bende inanıyorum fakat bir erkek önünde sonunda sizce de ihanet etmiyor mu hayatinda ki insani unutup flörtöz bir sohbet ya da bakışma vs. Düşünceleriniz neler.
    bir_kullanici
    yok öyle bir şey..
     cerrahpasalihalit
      promajali
      Son iki yıldır inanmıyorum
       netotostopcusu
       inanırım, mesela evdeki masanın sadakatine hayranım.
        tahoe_og
        Sadakat! Ne menem şeydir bu sadakat? Sadakat sır saklamak mıdır? Sessiz kalmak mıdır? Kıyametin kopacağını bile bile... Ölüm gibidir sadakat! Pazarlığı olmaz... Bir kere çizgiyi geçtin mi, yoktur dönüşü... Ne umutlar fısıldarsa fısıldasın sana; hayat çeker gider. Sadık kalmaz sonunda... Ama kötülük öyle mi? Hep yanıbaşındadır insanın... Sözler verilir, sözler unutulur... Gün gelir ihanet eden sadakat ister! Sadaka gibi verilmez sadakat! İsteyen hepsini ister. Sen hain değilsin. Sen sevdiğine aşırı sadıksın. Sevdiğine sadık kalan adam, kendinden vazgeçebilen adamdır. Köpeği köpek yapan sadakatidir yeğen! Teslim olunmadan sadık olunmaz! Sadakat, sevdiğinin kalbini çıkarıp elinde tutmaktır. Ama sadakat yeğenim, gerektiğinde o yüreği alıp yere fırlatmaktır. Sadakat; ya birine koşmaktır, ya da birinden kaçmaktır. Sadakat erdem değildir esasında; sevgiden kör olmaktır. Hep kaçtığın şeye, eninde sonunda yakalanmaktır sadakat. Sadakat, başkası istedi diye hain olmak değilmiş! Sadakat, kendine sadık kalmakmış! Yemin etmeden bir daha düşün! Çünkü sadakatla başlayan her şey ihanetle biter.
         hesapsilindi00
         İnanırım.. tabi doğru insanı bulursanız
          moncher_1
          Aldatmak ya da aldatılmak... Çok ağır duygular. Kendisine saygısı olan insan yapamaz...
           sbstnbjk
           Asla aldatmayacak erkek çok çok azdır. Belki 10 milyonda 1... Onları saymazsak erkekler ikiye ayrılır. Aldatmak için fırsat yaratmaya çalışanlar, aldatmak için fırsat kollamayan ama fırsat gelirse kendini tutamayacak olanlar... Biraz güzel ve alımlı bir kadın isterse ilişkisi olan bir erkeğin aklını başında alabilir ve aldatmasına sebep olabilir. Aldatmak erkek için basittir. Adamı Bim'e yoğurt almaya yollarsınız kasiyer kız adama göz koyduysa adam 5 dakikada aldatır gelir. Erkeğin aldatması için duygusal birşey hissetmesine gerek yoktur. Kadınlarda ise bu durum tam tersi. Kadın laf olsun diye aldatmaz. İster, planlar, ortamı hazırlar ve aldatır. O yüzden kadın aldatmasıyla erkek aldatması aynı kefeye koyulamaz. İkisi de iğrençtir. Ama aynı değildir. Siz siz olun kimseyi aldatmayın. En ciddiyetsiz ilişkinizde bile aldatmayın. Ayrılın sonra ne bok yiyorsanız yiyin.
            tiroyitbezi
            O dediğiniz 60 yıllık evliliklerde bile belirli zamanlarda sadakatini bozan taraflar olmuştur ama eninde sonunda kürkçü dükkanı hesabı akıllanırlar bu işler böyledir çünkü kısacası cinsiyetten uzak sadakate inanmıyorum
             hmturan
             inancınızı yitirdiğiniz anda yeniden inanmanız ilahi bir şekilde sağlanıyor ya işte ona ayar oluyorum.
              steteskop.gel
              sadakat tam çıkaramadım ya ne o yemek ismi falan mı
               kuyinist
               Sadaket karakteri olan insanda vardie bu yuzden yess
                mevsimlerden-sonbahar61
                Kişi kendinden bilebilir işi
                 monaiman
                 Sadakat; Sürekli her yerde dolaşan ancak gerçeği zerre yansıtmayan pis bir dedikodu gibi dillerde...
                  mrs_furby
                  Sadakat' kişinin kendinde bir kişiye yer ayrimasi, ve o yeri hep onun için korumasidir; 'sadakatsizlik' de, kişinin o yerin korunmasını savsaklamasıdır; 'ihanet' ise, kişinin, o yerinde, başka bir kişiy sokmasi - Oruc aruoba Sadakat yoktur.Giden insan çoktur
                   _kimbusla
                   Hiç inanmıyorum. Zerre inancım yok.
                   /
                   0

                   Tarihe Göre

                   İçerik bulunamadı.