Saçma Gelebilir Ama Yine de Bir Öneri: Artık Üniversitelere Gerek Yok!
  • Popüler
  • Tarihe Göre
  Vidiom
  Bu başlığa vidio eklemek için telefonundaki dio uygulamasından giriş yap!
   lovewkoko
   Canlarım şöyle bir durum var artık, bilgiye erişim o kadar kolay ki, akademik makalelere oturduğum yerden ulaşabiliyorum. Dersleri, konuları, soruları, çözümleri oturduğum yerden erişebiliyorum. Hatta bazı hocalarımdan daha iyi anlatıyor çoğu eriştiğim kaynak. Boş yere üniversite okumaya gerek kalmadı bence. Bir tek şu yararı olabilir, insani ilişkiler açısından ve sonuçta gençlik anlıyor musun.... insan yaşıtlarıyla eğlenmek istiyor ama gerçekten üniversitelere ihtiyaç giderek azalıyor. hele bizim gibi ülkelerde her şehirde bir üniversite o üniversite olmuyor zaten. belki ilerde buna döner sistem. yani diğer ülkelerde durum nasıl bilmiyorum ama farkında mısınız ya büyük olayları yapanların çoğunluğu üniversiteden ayrılmış atılmış tipler. bilim, sağlık konusunda elbette deneyim çok önemli fakat teorik olarak öğrenmek artık o kadar da zor değil. birisi kafaya koysa ben inşaat mühendisi olacağım diye, eğer matematikten çakıyorsa olur yemin ederim. ben bir yazılım dili öğrenebilirim burada şu an oturduğum yerde. okulda asıl tam tersine zaman kaybı oluyor. 50 dakikalık dersin 20 dakikası gevezelikle geçiyor.
    -lucy-
    Keşke bir çip geliştirseler de, doğduğunda bebeklere taksalar ve bütün bilgileri beyine aktarsa. Off fkfndkfnekfnf. Sonradan da takılabilsin bize. Sana sesleniyorum Mark, Elon!!
     asit
     Eğitimde kalite olmadıktan sonra, kalifiye öğretici yetiştiremedikten sonra istersen mahalle başına üniversite dik faydasız.. Teorik olarak söylediğinde haklı olabilirsin oturduğun yerden bilgiyi kaparsın ama uygulamalı eğitimlerde çok çok zor. Ayrıca sosyal kulüplere, etkinliklere de pc başından katılamazsın, katılsan da keyif alamazsın :D Çok olması bir şey ifade etmiyor, az olsun kaliteli olsun ama yine olsun..
      kisi
      Üniversite bir ekosistemdir. Lise gibi ders dinlemeyip öğrenmeye kalkıyorsanız o sizin hatanız. Sorularınızı sorabileceğiniz uzmanların, projelerinizi uygulayabileceğiniz laboratuvar vb.'nin, kaynaklara ulaşabileceğiniz kütüphanenizin, sosyal gelişiminizi sağlayabileceğiniz ve beraber çalışabileceğiniz öğrencilerin, bilgi alışverişi yapabileceğiniz diğer dalların öğrencilerinin, iletişim kurarken kullanabileceğiniz referansın.... olduğu yerdir üniversiteler. Kendi kendinize öğrenirsiniz zaten. Ben dışarıdan da bunları yapabilirim derseniz yapın ancak kendinizi kanıtlamanız için diploma almanız gerekiyor, firmaların kendilerini kanıtlamaları için diplomalı çalıştırması gerekiyor. İş yalnızca öğrenmekle bitmiyor. Belirli bir seviyede öğrendiğini kanıtlaman gerekiyor.
       peripedia
       Dağda bayırdaki üniversitelere zaten hiçbir zaman gerek yoktu Bu saatten sonra zaten üniversitelerin ciddi anlamda öğrenci sıkıntısı yaşayacaklarını düşünüyorum. Büyük olasılıkla birçok öğrenci pandemi bitse bile okullarına göre dönmeyecek.
        criglernajjar
        Bazı bölümlerde üniversite zorunlu. Mesela kendi bölümüm tıp buna örnek. Teorik kısmı pek ala kitaplardan öğrenirsiniz. Amma velakin, hastalara dokunmadan hastane havasını solumadan doktorluğu öğrenemezsiniz.
         bisosyolog
         e cidden saçma bu
          arasserin
          Cidden saçma geldi
           gulfemkaya
           Evet baya da saçma geldi , var yani gerek evde oturduğumuz bu süreçte insanlarla sosyalleşmenin derse girmenin veya girmesen de içtiğin kahvenin ve hatta her şeyin kıymetini anlıyor. Bazı üniversitlere gerek mutlaka yoktur ama üniversitelere her zaman vardır olacaktır
            strangestar
            Aslında bakarsak kalite olmadan açsan da farketmez.Zaten dünya dijittalleşiyor.Yakın zamanda kapatılıp uzaktan eğitime geçilir.
             avci-kiz
             Aynen,zaten bakanların torpilledikleri hariç.kimse iş bulamıyo
             /
             0

             Tarihe Göre

             İçerik bulunamadı.