RTÜK, TV Kanallarını Uyardı: 'Konuklar Her Alanın Uzmanı Gibi Konuşuyor'
  • Popüler
  • Tarihe Göre
  Vidiom
  Bu başlığa vidio eklemek için telefonundaki dio uygulamasından giriş yap!
   dio-gundem
   RTÜK, televizyon programlarındaki konuklara ilişkin ‘uyarı’ niteliğinde bir açıklama yayımladı. Açıklamada, programlara çıkan kişilerin yeterince uzman olmadıkları ve her konu hakkında konuşarak toplumu yanlış bilgilendirdiği ifade edilerek, konuk olarak programlara çağırılacak kişilerin hassasiyetle seçilmesi gerektiği belirtildi. Radyo ve Televizyon Üst Kurulu (RTÜK) “Yayınlardaki program konuklarına dair önemli duyuru” başlığıyla bir açıklama yayımladı. Açıklamada, programlara çağırılan kişilerin uzman olduklarını iddia ettikleri alanlarda yeterli bilgiye sahip olmadıkları ve her konu hakkında yorum yaptıkları belirtildi.
   https://onedio.com/haber/rtuk-tv-kanallarini-uyardi-konuklar-her-alanin-uzmani-gibi-konusuyor-947781
   Detaylar:
    cinayetvaraga
    doğru demiş. geçen gün üniversite öğrencilerinin kaldığı yerleri fuhuş yuvası gibi söylemlerle göstermeye çalışan kişi ya pezevenkti ya da hayatı fuhuş batağında geçmiş bir adamdı. ne işi vardı onun orada.
     busrawashere
     içim ürperdi
      karolunita
      hıı ne güzel
       talihsizinteki
       galiba ilk defa bi faydasını gördüm
        mrcrw
        Devir medya devri. Araştırarak bilerek, televizyonda olduğunun sorumluluğunu bilerek konuşanlar değil de medyatik ve halkın kabul edeceği açıklamaları yapan kişiler halk tarafından tutuluyor. Medya da bu tipleri daha çok seviyor. Geleneksel tıpçılar, fitoterapistler, biyokimyacılar, diyetisyenler, fizik tedavi uzmanları...Ve bu insanlar saçmalıyor daha sonra bir kitap çıkarıyor ve bu kitapları heryerde görebilirsiniz. Bence uzmanlar TV programına çıkmadan önce araştırmalı ve sadece kendi alanı çerçevesinde konuşmalı. Para verip TV programına çıkan doktor var. Şaka gibi ya.
         nickimdebileolmaz
         İşte bu yüzden televizyon izlemiyorum çer çöp dolu televizyon.
          bendemistimama
          Kimi ornek almislar acaba
           palmiye
           Konustuklari kadar iş yapsalardı keşke.
           /
           0

           Tarihe Göre

           İçerik bulunamadı.