RTÜK'ten Uyarı Kervanına İrem Derici de Katıldı
  • Popüler
  • Tarihe Göre
  Vidiom
  Bu başlığa vidio eklemek için telefonundaki dio uygulamasından giriş yap!
   eflayilmaz
   Bildiğiniz gibi Radyo ve Televizyon Üst Kurulu olan RTÜK, topluma kötü örnek olacağını düşündüğünü bütün yapımlara uyarı, ceza, vermekten sansür uygulamaktan asla çekinmiyor. RTÜK'ten uyarı alanlar kervanına katılan bugünün şanslı ismi ise İrem Derici oldu. Benim bildiğim kadarıyla önceden RTÜK, müzik kliplerine ceza ya da uyarı vermiyordu. Yanlış biliyorsam düzeltin lütfen. İrem Derici'ye uyarı verilmesinin sebebi ise Brezilyalı model Diogo Fedrizzi ile 'Senin Hastan' adlı şarkı için çektiği klip oldu. Çekilen klip "müstehcenlik" uyarısı aldı. Ben de bunun üzerine RTÜK'ün Yayın İlkeleri Rehberinden müstehcenlik maddesine baktım. Yayınların uyarı almaması için dikkat etmesi gereken maddeler şunlar: Müstehcen nitelikte olmamalı Utanç duygusunu hiçe sayan, cinsel dürtüleri harekete geçirmeyi amaçlayan ses veya görüntüler içermemeli Cinsel duyguları sömürmeye yönelik olmamalı Bireyleri cinsel meta olarak göstermemeli İnsan bedenini cinsel tahrik unsuruna indirgememeli Toplumsal yaşam alanı içinde sergilenemeyecek nitelikte söz ve davranışlar içermemeli Toplumda yaşayan bireylerin ar ve utanma duygularını örseleyen ve cinsel isteklerini istismar eder nitelikte olmamalıdır.
   file:///C:/Users/Hasan%20G%C3%B6k%C3%A7e/Downloads/Yay%C4%B1n%20%C4%B0lkeleri%20Rehberi_2127.pdf
   RTÜK Yayın İlkeleri Rehberi
   İrem Derici'nin uyarı aldığı klip fotoğraflarından biri aşağıda gibi. Ben bu kadar olay yaratılacak bir içerik olmadığını düşünüyorum. Öpüşme yok bir şey yok hani olsa yine de uyarı gelmemeli de kadın ve erkeğin yakın temasta bulunduğu her şeye uyarı gelecek gibi duruyor. İrem Derici ise bu uyarıya Twitter hesabından atmış olduğu "Uzun zamandır uyarılmamıştım. Uyarıldım, iyi geldi" tweeti ile karşılık verdi.
    talihsizinteki
    rtük ün uyuduğu yıllara geri dönebilir miyiz lütfen sal artık bizi
     dr.rock
     Arkadaşlar çocuklar izliyo ama lütfen 🙏
      cinayetvaraga
      şu at ağızlıyı komple kaldırsanız ekrandan.
       bisidiyicem
       nedir bu yuları elden kaçmış eşek gibi cinsellik. istemeyen izlemezmis falan mis filan mis. ne gazete ne dergi okuyabiliyor nede tv izleyemiyoruz. iyi ki iki memeleri bir kalçaları var bu tip kadınların. utanmasalar porno film çekecekler klip diye. saygıyı asla haketmiyor vücudunu teşhir eden kadın
       /
       0

       Tarihe Göre

       İçerik bulunamadı.