RTÜK İle Netflix'in Birbirine Girmesi
  • Popüler
  • Tarihe Göre
  Vidiom
  Bu başlığa vidio eklemek için telefonundaki dio uygulamasından giriş yap!
   cokbilmisdegilcokbilen
   Son dönemlerde dijital platformlar üzerinden yayımlanan dizi ve filmlerin denetlenmesi ile ilgili durumlar gündemi meşgul tutuyor. Aslında sosyal medyanın denetlenmesi zaten gündemde oldukça aktif bir konu. Netflix, birkaç yıldır hayatımızda olan ve hemen hemen herkesin mutlaka bir şekilde dahil olduğu bir platform. Son zamanlarda da heteroseksüel ilişkilere de yer vermesinden dolayı bir kesim tarafından tepki alıyor. Son olarak RTÜK ile aralarında yaşanan süreçleri Fatih Altaylı yazısında kaleme almış:
   https://www.gazeteciler.com/haber/fatih-altaylidan-netflix-rtuk-ve-feto-yazisi-turk-dizi-sektorune-saldiriyorlar/406126
   https://www.gazeteciler.com/haber/fatih-altaylidan-netflix-rtuk-ve-feto-yazisi-turk-dizi-sektorune-saldiriyorlar/406126
    herseyinaktivisti
    Yani bu homofobi olayını ben anlayamıyorum. Eğer etik değerlere aykırı bir sahne yoksa bir senarist istediği ilişkiyi yazmakta özgür değil midir? Zaten bu savaşı Netflix kaybedecek bildiğimiz üzere. O kadar garip ki çocukluğum TV'de soyunana, programlarda alenen bel altı muhabbetler yapan insanları izleyerek geçti. Sonra bir anda bıçakla kesilmiş gibi öpüşme sahnelerine bile ceza gelmeye başladı, o da her kanal için değil. Bazı kanalın bazı dizilerine. Netflix'in böyle bir politikası yok, nitekim izleyenler de TV'de direkt açıp izleyemiyor. İzlenmesi için "tercih" edilmesi gereken bir platform bir çocuk patır kütür açıp izleyemez ki gerekirse şifrelersin. Birilerinin dünya görüşüne uymuyor diye bir dizi iptali özgür ülke anlayışında var mı?
     noobzac
     Emperyalistlerin amaçları doğrultusunda var ettikleri araçların aleyhine alınan her kararı desteklerim. Çünkü Batı'ya tapmıyorum. Emperyalistlerin aşırı sağ politikalarının estirdiği sol akımına kapılmak için de ahmak olmak gerekir. Onların oyuncağı olamam. Bakınız kendileri çıkarlarını korumak için TikTok gibi birçok Çin menşeili ürün ve firmayı engellemelere maruz bırakıyorlar. Rusya menşeili olanları da hakeza. E, Türkiye'nin kendisini koruması suç mu oluyor şimdi? Yüzeydeki nedenler bahanedir. Yok efendim eşcinsellik onlara göre bulaşıcıymış da ondan engelliyorlarmış :D
      donjuann
      RTÜK zabıta. Netflix seyyar satıcı bilmem kim alir
      /
      0

      Tarihe Göre

      İçerik bulunamadı.