118
29.9.2020
Robotlar Yapsa Daha İyi Olacağı Düşünülen Meslekler
  • Seçmece
  • Popüler
  • Tarihe Göre
   peripedia
   Allah aşkına kamu kurum ve kuruluşlarındaki bazı personellerin yerine robotlar gelsin bir an önce. En azından robotlar gülümseyebiliyor. Bizim kamu görevlilerimiz surat asıyor, kızıyor. Devlet dairesinde maksimum bir saat sürecek işim tüm günüme mal oldu bugün. Korona döneminden önce de böyleydi. Keşke bir robot yapıyor olsa bu arkadaşların işini.
    who_am_i
    Bazı insanlar
     gregory_
     Berberler, gereksiz muhabbetler biter.
      fuckerfukara
      Robotlar ın insanlardan daha iyi yapamayacağı hiçbir şey yok Teknoloji meselesi
       belizzimaaa
       Öğrenci işlerinde görev alabilirlerse harika olur.
        rarero
        Kesinlikle araştırma ve literatür taraması gerektiren her şey. Gözden kaçırdıkları hiçbir şey olmaz çünkü. Bütün taramaları yapabilir. Yabancı kaynaklardan faydalanırken herhangi bir sorunla karşılaşılmaz.
         mertiniz
         öğretmenlik. Verilecek bilgileri ve hangi yöntemle verilmeleri gerektiğini robotun yazılımına girdiğiniz takdirde hatasız, yargısız, mükemmel bir eğitim sunacağını düşünüyorum. Eğitmek işini duyguları karıştırmadan yapmak en sağlıklı yöntem bana göre. Yoksa çocuklarda çok kalıcı hasarlar meydana gelebiliyor
          sinek_valesi
          Mali işler olabilir. Robotun ayarlarını bozmazlarsa hakkaniyetli olabilir.
           cinayetvaraga
           taksici olsunlar. kuruş hesabı yapıp, yoldan millete takmazlar.
            _umut_
            Böyle bir yazı okumuştum. Robotların ülke ve dünya yönetimi hakkında. Kişisel çıkar, duygusallık, kötülük, nefret gibi insansı yönleri olmadığı için tamamen mantıksal ve istatiksel olarak yönetimde en doğru kararı verebileceklerini savunuyordu bu yazı. Bence de öyle. Tüm yönetim işlerini ( ülke, şehir, hatta kurum ve kuruluş ) robotlar ve yapay zeka üstlenmeli. Bu şekilde 7 sülalesini doyurmak için değil gerçekten iyi yönetmek için yönetirler ve gerekli hesaplamalarla her zaman en doğru kararı verirler
             zimbo
             Masaya yemek servisi yani garsonluk yapsalar daha iyi olur. Artık garsonlara laf anlatamıyoruz
              nar_cicegi
              gıda üretimi. robotlar tuvalete gitmeyecekleri için tuvalet sonrası yıkanmamış ellerle gıda üretimine girilmesi gibi bir problem olmazdı mesela. (her yer böyle değil tabi ki; ama ne yazık ki böyle vakalar sanılandan daha yaygın)
               bright-wizard
                dr.rock
                Doktorluk Böylece hasta yakını dövünce eli acır
                 mrlawyerkk
                 Duyguların yerinin olmadığı her mesleği icra edebilirler. Özellikle hizmet sektöründe çok başarılı olacaklarını düşünüyorum. İletişim temelli mesleklerde pek şansları yok. Türkiye'de diyeyim, çünkü bizim insanımız işini hallederken iki kelam etmekten hoşlanır.
                  okadin
                  Dönercilerde düşünürüm ben bunu keşke bir robot kesse döneri diye. O amcaların her tarafa damlayan terlerini gördükçe bu düşüncem daha da pekişiyor. Dönerden soğudum o görüntü nedeniyle. Evet evet dönerci robotlar olmalı artık hayatımızda.
                   sedefartuny
                   Temizliği ve bilumum ev işlerini robotlar yapmalı bence. Daha iyi olacağından değil ama biz kadınlar biraz huzura ereriz. Özellikle bulaşık makinesi boşaltma işi için gerçekten bir robot olmalı. En nefret ettiğim ve üşendiğim işlerden biri kendisi.
                    herhangibikiz
                    minibüs şoförü
                     rehetsiz
                     Taksi soforlugu kesinlikle:/
                      sadiksay
                      Net tıp ve hastane işletmesi
                      /
                      0

                      Tarihe Göre

                      İçerik bulunamadı.