Rize'de Yıllardır Şifalı Diye Bilinen Su 20 Kat Zararlı Çıkınca Rizelilerin Komik Tepkileri de Gecikmedi:)
  • Popüler
  • Tarihe Göre
  Vidiom
  Bu başlığa vidio eklemek için telefonundaki dio uygulamasından giriş yap!
   akifaydogan
   Rize Merkeze Bağlı Andon mevkiinde bulunan yıllardır şifalı olarak içilen ılıca suyundan Rize İl Sağlık Müdürlüğü Halk Sağlığı Hizmetleri Başkanlığınca analiz için 7 Haziran 2022 tarihinde numune aldı. Yapılan inceleme sonucunda korkutucu gerçek ortaya çıktı. Dünya Sağlık Örgütü'nün (DSÖ) içme suyunda 10 mikrogram/litre oranında sınır koyduğu arsenik oranının ılıca suyunda 27 kat fazla görüldüğü belirlendi. Trabzon Halk Sağlığı Laboratuvarında analiz edilen Rize'nin Andon olarak bilinen Küçükçayır köyündeki ılıca suyunda arsenik oranı 273,43 mikrogram/litre olarak ölçüldü. Aynı kaynak suyunda 250 mikrogram/litre olması gereken sülfat oranı 496,37, sodyum oranı ise 200 mikrogram/litre olması gerekirken, 373,12, mangan oranı ise 50 olması gereken yerde 624,17 mikrogram/litre çıktı. Andon ılıca suyunda ağır materyallerin çıkması nedeniyle İl Sağlık Müdürlüğü tarafından suyun bulunduğu alana içilmemesi yönünde uyarıcı tabela asıldı.
   https://www.sabah.com.tr/yasam/rizede-sifali-diye-icilen-ilica-suyunda-arsenik-orani-27-kat-fazla-cikti-6119685
   Alıntı
    patiklipengui
    Salak bunlar anlamak için ilk bir hafta bana yetmişti gerisi zaman israfı.
     sairsel
     Biri zehirlenmeden farketmeleri iyi olmuş 😄
      gokyuzundeperi
      bende diyorum beratta bi haller var sudanmış sşlwöepwöwöelwöeöe
       peripedia
       Şaşırmadım ben bizim ülkemizde öyle bir ağızdan ağza pazarlama olayı var ki. Bir şeye şifalı, faydalı demeye görün anında kabul görüyor.
        detokssuyu
        Ay çok komik ya. Ülkece sorgulama yeteneğimizi kaybettik biz. Herkes her şeye o kadar kolay ve hızlı ve şekilde inanıyor ki çok şaşırtıcı gerçekten.
        /
        0

        Tarihe Göre

        İçerik bulunamadı.