Resim, Beden Eğitimi ve Müzik Öğretmenlerinin Öğrencilere Düşük Not Verme Motivasyonu
  • Popüler
  • Tarihe Göre
  Vidiom
  Bu başlığa vidio eklemek için telefonundaki dio uygulamasından giriş yap!
   okadin
   Diğer derslerim çok iyi olmasına karşın takla atamadığım için beden eğitim, solfej yapamadığım için müzik ve asla çizim yeteneğim olmadığı için resim dersinden hep düşük not alırdım. Eğitim hayatım boyunca en büyük sorunlarımdan biri bu oldu benim için. Tamam dersleri önemli önemsiz diye ayırt etmek çok gereksiz ders derstir ama bu dersin öğretmenlerinin bu konuda çok ciddi bir motivasyona sahip olduklarını düşünüyorum ya da bir tür ego bilemiyorum.
    lutfen-ama
    Yani yetenek gerektiren dersler bunlar neden herkesten çok iyi olması bekleniyor ki? Nasıl hem sesim güzel olup hem resim çizebilip hem denkem çözüp hem cümlenin ögelerini ayırıp hem de bulutların adını bilmem bekleniyor ki?
     mrsnl33
     Müzik benim de kanayan yaramdı.O flüt denen meleti çalmayı bi türlü öğrenemedim😂😂😂😂
      merivella
      Bileklerim zayıf olduğu için basketbol voleybol oynayamıyordum tabi bizim hoca durur mu hemen düşük verirdi sanki ben istemiyordum ışıl alben olmayı
       moon-night
       99 vermişಠ_ಠ
        asit
        Bu dersler yetenek gerektiyor evet ama aklı başında olan öğretmen de bunu bilir ve öğrencileri kasmaz fazla. Tanıdığım ve gördüklerim not ortalamasını bile yükseltiyordu öğrencilerin.. Çok aykırı olmak gerek düşük almak için veya aynı şekilde hocanın gereksiz aşırı kasması..
         badideasensei2
         Müzik öğretmenimiz; bir şey çalmadığım halde hep 5 veriyordu. Teşekkürler:) Beden eğitimi hep 100 dü zaten. Görsel sanatlar öğretmeni uzaktan eğitimde gönderdiğim ve kompozisyon hatasi var diyerek 5 puan kırdığı çalışmalarıma bakıp yüz yüze eğitimde geçen -Sen de yetenek var.🧐 Dedi.😕 Üzülsem mi sevinsem mi?
          berat_albayrak_
          Özel ilgi olmadıkça işimize yaramayan şeyler hayyatımızı etkiliyor
           criglernajjar
           Lisedeki beden eğitimi hocam kati suretle sınavsız not vermiyordu. Sporla alakalı bir okulda okumadığım halde. Sınav tipine öğrencinin kendisi karar veriyordu. Mesela koşudan not alabilmek için kapalı spor salonunun içinde 50 tur atman gerekiyordu. Ya da ip atlayarak not alabilmen için bilmem kaç yüz kere ip atlaman gerekiyordu. Eğer ki bir spor dalından not almak istersen, o sporun teoriğini bilmek zorundaydın. Mesela futboldan sınav olmak istersen, topun boyutlarını ve sahanın ölçülerini, kalenin boyutlarını vs. bilmen gerekiyordu. Teoriği bilmen de yetmiyordu, hoca pratikten de not veriyordu. Mesela hoca topu nasıl sürdüğüne, şut çekmene vs. bakıyordu.
            zxx
            boş boş vazo çiziyorduk
             myheartofstereo
             AY ONLARI BÖYLE ALCAN...
             /
             0

             Tarihe Göre

             İçerik bulunamadı.