Resim, Beden Eğitimi ve Müzik Öğretmenlerinin Öğrencilere Düşük Not Verme Motivasyonu
  • Popüler
  • Tarihe Göre
  Vidiom
  Bu başlığa vidio eklemek için telefonundaki dio uygulamasından giriş yap!
   okadin
   Diğer derslerim çok iyi olmasına karşın takla atamadığım için beden eğitim, solfej yapamadığım için müzik ve asla çizim yeteneğim olmadığı için resim dersinden hep düşük not alırdım. Eğitim hayatım boyunca en büyük sorunlarımdan biri bu oldu benim için. Tamam dersleri önemli önemsiz diye ayırt etmek çok gereksiz ders derstir ama bu dersin öğretmenlerinin bu konuda çok ciddi bir motivasyona sahip olduklarını düşünüyorum ya da bir tür ego bilemiyorum.
    lutfen-ama
    Yani yetenek gerektiren dersler bunlar neden herkesten çok iyi olması bekleniyor ki? Nasıl hem sesim güzel olup hem resim çizebilip hem denkem çözüp hem cümlenin ögelerini ayırıp hem de bulutların adını bilmem bekleniyor ki?
     berat_albayrak_
     Özel ilgi olmadıkça işimize yaramayan şeyler hayyatımızı etkiliyor
      moon-night
      99 vermişಠ_ಠ
       mrsnl33
       Müzik benim de kanayan yaramdı.O flüt denen meleti çalmayı bi türlü öğrenemedim😂😂😂😂
        merivella
        Bileklerim zayıf olduğu için basketbol voleybol oynayamıyordum tabi bizim hoca durur mu hemen düşük verirdi sanki ben istemiyordum ışıl alben olmayı
         badideasensei2
         Müzik öğretmenimiz; bir şey çalmadığım halde hep 5 veriyordu. Teşekkürler:) Beden eğitimi hep 100 dü zaten. Görsel sanatlar öğretmeni uzaktan eğitimde gönderdiğim ve kompozisyon hatasi var diyerek 5 puan kırdığı çalışmalarıma bakıp yüz yüze eğitimde geçen -Sen de yetenek var.🧐 Dedi.😕 Üzülsem mi sevinsem mi?
          asit
          Bu dersler yetenek gerektiyor evet ama aklı başında olan öğretmen de bunu bilir ve öğrencileri kasmaz fazla. Tanıdığım ve gördüklerim not ortalamasını bile yükseltiyordu öğrencilerin.. Çok aykırı olmak gerek düşük almak için veya aynı şekilde hocanın gereksiz aşırı kasması..
           kisi
           Resim derslerinde bana bir kere çizim hakkında bir şey öğretildiğini hatırlıyorum. Yalnızca bir kere. Onun dışında sürekli uygulama vardı. Sen eğitim vermezsen sonuç bekleyemezsin. Sen o çocuğa düzgünce resim çizmeyi anlatamıyorsun, pratik yaptıramıyorsun; kendiliğinden çizemezse de kötü not veriyorsun. Düzgün bir kaynak kitap bile vermediler oturup evimizde çalışalım. Hadi yap, yapamadın, al sana düşük not. Böyle bir mantık yok. Bu arada benim resmim çocukluğumdan beri iyidir. Ama isim listesinde benden sonrakinin notunu yanlışlıkla bana verdiği için orta sona kadar olan tek dördüm resimden. Geri kalanın tamamı beşti. O yaşta beni çok etkilemişti o not. Hala anıp anıp küfrederim.
            black_390
            9. sınıfım resim dersinde çok yetenekliyim ama şuan resim dersimiz yok lisede geçen sene ortaokulda hoca gelip başımda dikilip benim çizmemi izlerdi şurayı şöyle yap diye fikir verirdi. Müzik desen hayatımda en stres olduğum sınav yine orta sonda adam şarkı söyletiyodu herkesin içinde liseye gittim kurtuldum adamdan dedim ortasondayken benim liseme derse gidiyomuş ve temelli oraya gelmiş kurtuluşum yok yani:) canlı derse de sadece müzikse girmiyorum orta sonda bedenci beni çok severdi hatta ortaokul boyunca aynı hocaydı cnm hocam lisede 1. dönem farklı bir öğretmen vardı sevmiştim onu baya 2. dönem yine farklı biri geldi ama bunuda sevdim
            /
            0

            Tarihe Göre

            İçerik bulunamadı.