Regl Olmanın Utanılacak Bir Şeymiş Gibi Görülmesi
  • Popüler
  • Tarihe Göre
  Vidiom
  Bu başlığa vidio eklemek için telefonundaki dio uygulamasından giriş yap!
   raselika
   Kendi ülkemden örnek veririm ben buna. Hala marketten ped almaya çekinen kadınlar var. Elindekine, hayatında ilk defa ped görüyormuş gibi bakanlar var. Kasiyer erkek olunca utanan kadınlar var. Hatta bir ara siyah poşet mevzusu dolanıyordu. Bu döngü olmasa dünyaya gelemeyecek tipler utanılacak bir şeymiş gibi görüyor ya çok sinirleniyorum. İnsanlığın var oluş tarihinden beri olan bu normal şeyin neden anormal olarak görüldüğünü gerçekten anlayamıyorum.
    paarantez
    Maalesef ki ülkemizde kadınlar konusunda aşılmayan bir çok konudan biri. ufak gözüküyor olsa da tatsız bir mevzu. Aslında ufak ufak başlayarak çığ gibi olan durumlardan biri de denilebilir. Şimdi oralara girersek çıkamayız. Çekinilmesi gereken son durum olarak görüyorum ve gururla alıyorum..
     mavicaydanlik
     Ped alırken sşyah poşete koyan çalışanlar var mesela silah mı taşıyoz ablacım ya
      benita
      Eskiler bile regl oldum demek yerine ‘kirliyim’ diyor komple bu zihnin değişmesi lazım
       herseyinaktivisti
       Bir poşet mevzusudur ki gidiyor. Niçin her ay olan ve son derece doğal bir bedensel döngüden dolayı utanılması isteniyor? Yemek yemek, tuvalete gitmek gibi bir şey bu da. Ayıp değil günah değil. Bunun zaten en başta utanılacak bir şey olduğunu kim söylemiş onu merak ediyorum ben.
        noobzac
        Biraz da bizim mahalle -yani toplum- baskısına boyun eğmemizden kaynaklanıyor. O pedi, prezervatifi ya da Viagra'yı almanın önünde “Elalem ne der?” kaygısı dışında, somut bir beis var mı? Yok. Al geç işte... Beklentiniz olursa daha çok beklersiniz.
         rotasizkerim
         2156413. kez görüyorum bu konuyu sanırım regl konusu önem taşıdığını, zihinlerde dikkat çekmek için defalarca karşımıza çıkıyor. Güzel olur.
          velevkiozge
          https://dio.onedio.com/baslik/gayet-dogal-olmasina-ragmen-cogu-kisinin-korkulu-ruyasi-haline-gelen-garip-olay-regl-olmak-1004420?t=popular&f=all&p=1
          https://dio.onedio.com/baslik/gayet-dogal-olmasina-ragmen-cogu-kisinin-korkulu-ruyasi-haline-gelen-garip-olay-regl-olmak-1004420?t=popular&f=all&p=1
           rocknrollbabe
           Artık bunları aşalım arkadaşlar millet uzayı konuşuyor uzayı!
            sameet
            Ben 'adet'ten görülüyo diye biliyorum kanka
            /
            0

            Tarihe Göre

            İçerik bulunamadı.