69
18.1.2021
Regl İzni Olmalı mı?
  • Seçmece
  • Popüler
  • Tarihe Göre
   bisosyolog
   Dünyanın pek çok yerinde şirketler, regl izinleri konusunda artık esnekler. Kadın kullanıcılar bana hak verecektir, regl dönemleri gerçekten ilginç geçer. Herkeste nüksetme şekli farklı oluyor. Bazen yataktan çıkamayacak hale geliyor insan, bazen de olduğunun bile farkına varmıyor. En azından benim için öyle. Gerçekten çok değişken ruh hallerinde olabiliyorum ve ağrı durumum sürekli olarak değişiyor. Bir iki kere ben de yaşadım, gerçekten ağrıdan yataktan kalkamıyordum ve işe nasıl gideceğime dair hiçbir fikrim olmuyordu. Gidip doktordan alabileceğin bir rapor de değil, hoş zaten doktora gidebilecek olsan işe gidersin. O nedenle ince ve gerekli bir uygulama. Yani bu durumu kötüye kullanacak olan var mıdır? Evet. Ana yine de gerekli olduğunu düşünüyorum.
    ozlemiko_0
    Bence de olmalı. Özellikle bu dönemlerini çok ağrılı geçiren kadınlar var ya da psikolojisi kötü etkilenip depresif olanlar var. Bu şartlarda çalışmak zorunda kalıyorlar. Fakat bu izin çok olmamak şartıyla olabilir.
     fuzbing
     THY biletleri satarken uçağın kalkacağı gün 3 hostes ve 1 kadın pilotun aynı gün regl dönemine denk getirmemesine özen gösterecek. Hastaneler randevu verirken doktorun regl dönemine randevu vermemeye çalışacak. Küçük yerlerde tek doktor var, o izinli olursa falan...
      tsukyomi
      Regl günlerini acilde geçiren insanlar tanıyorum, onlar için olmalı tabi. Ayrıca artık şu görseli koymayın ya. Pul bibere, isota, ahududu reçeline küstüm şu görsel yüzünden.
       ladyfierce
       Kesinlikle olmalı bir hafta boyunca değil belki ama ilk iki gün için olmalı.
        agac-ceviz
        çok şükür bugünde kanımız yerde kalmadı
         nobodyy1
         Valla ilk 3 gün için verilmeli. Gerçekten çok kötü çünkü. Düşünsene regl in ilk günündesin ve iş yüzünden hep ayaktasın ve oradan oraya koşman gerek. Sonra sırtın ağrır ohoo..
          sairsel
          Keşke bayanlarımız hiç çalışmak zorunda olmasalar, kendi istedikleri gibi yaşayıp dünyayı güzelleştirmeleri yeterlidir 😉
           tachycardia
           İlk bir iki gün falan şart aslında, özellikle ağrıları dibine kadar yaşayanlar için...
            muzlu-pasta
            Meslekten meslege degişir bence
             palmiye
             Çok ağır geçirsem de bence olmamalı.
              kaaninteyzesi
              Kadınlara regl izni verilirse, o kadar eminim ki erkeklere de 'karısı regl' izni yaparlar... Bu ülkede her şey erkek çıkarına
               _kimbusla
               Bence de olmalı. Şidettli ağrıyla geçirende var bu dönemi.
                isinasli
                Lütfen lütfen lütfen subhaneke dinimiz amin
                 peripedia
                 Kesinlikle olmalı, bu dönemi çok ağır atlatanlardan biriyim ve ağırıdan bayıldığım zamanlar oldu. Her ne kadar bu durum bir gerçek olsa da bunu açık yüreklilikle söylesek de işverenlerin anlamak istemediği oluyor. O halde izin istemek bile güç zaten. En azından ilk gün için izin hakkı kesinlikle olmalı.
                  hogwartsmektubugelmeyen
                  Kesinlikle olmalı. O kadar kötü geçiriyorum ki ve evet benim başıma gelmişti ünviersitede. Bir hocama haksız yere yasal olmadığı halde yaptığı ve vizelere eklediği quizlerden birine çok rahatsız olduğum için gelemeyeceğimi söylemiştim ve regl olduğumu açıklamıştım. Git rapor al demişti :)
                   sedefartuny
                   Ah keşkem keşkem keşkem. Daha iki gün önce ped alırken karşılaştığımız tavırları konuştuk burada. Bunların yaşandığı bir toplumda bize regl izni veriyorlar mı sanıyorsunuz. Pek mümkün değil çünkü regl olmak çok ayıp bir şey ama lütfen.
                    damladamlo
                    Bu da soru mu tabii ki. Regl olunca yerimizden kalkamiyoruz, o halde ise gitmek tam bir iskence
                     irmak676
                     Tek acı çekmeyen ben miyim?
                      gizemino
                      Meslekten mesleğe ve kişiden kişiye değişebilecek bir durum fakat bazı kadınların regl dönemleri gerçekten serumlarla geçecek kadar ağır sürüyor. Bu durumlarda sağlık raporları ya da dayanamıyorsa izin verilmeli bence diğer türlü iş verimlilikleri inanılmaz düşecek
                      /
                      0

                      Tarihe Göre

                      İçerik bulunamadı.