Rap, Varoş Müziği midir?
  • Popüler
  • Tarihe Göre
  Vidiom
  Bu başlığa vidio eklemek için telefonundaki dio uygulamasından giriş yap!
   muratfirat
   Rap müziğin yükselişte olduğu günümüzde, bir tartışmayı da beraberinde getirdi! Rap müzik varoşlara hitap ediyor veya rap müzik genele yayılamayacak kadar kısıtlı bir kitleye hitap ediyor gibi... bu konuyla ilgili rap dünyasından bir müzisyen arkadaşla röportaj yaptık ama sizin de bu konudaki düşüncelerinizi merak ediyorum?
   https://www.oncevatan.com.tr/roportajvaroslarda-bir-star-rapin-yukselisi-h189799.html
   https://www.oncevatan.com.tr/roportajvaroslarda-bir-star-rapin-yukselisi-h189799.html
    catherine-earnshaw
    Zenci müziğidir. Açılımından da anlaşıldığı gibi: rhythmic African poetry. Toplumsal sorunları anlatmak için güzel ama ne yazık ki kızlar, para ve seks konuları rapin adını kirletiyor.
     jarlvarg
     varosluk islerini Cimilli bilir burda
      mrlawyerkk
      No, aksine proletarya müziğidir öz hakiki rap. Tabii şimdiki saçma sapan şeylerden bahsetmiyorum. Onlara rap demek çok büyük bir haksızlık olur.
       batu58
       Rap varoş müziği değildir tabi ki ben serzeniş olarak görüyorum
        samyeli90
        Bilemem ama ben sevmem dinlemem
         ebu-cehil
         ilk çıktığı zamanlar toplumsal sorunları, ırkçılığı vs. dile getiriyordu. bu günün aksine.
          sedefartuny
          Niş bir kitleye hitap ettiği doğru ama bu kitleyi varoşlar olarak tanımlamak doğru değil bence. Rap öyle bir şey değil aslına bakarsanız.
           iceel
           Çıkış kaynağı düşünülecek olursa aslında evet. Amerikanın kenar mahallelerinde doğmuştur. Sokak ağzı kullanılması temel özelliğidir. Protest yanı ağır basar. Kendini ezilmiş, dışlanmış, haksızlığa uğramış hisseden, Amerika'nın büyük şehirlerinin varoşlarında yaşayan Afro-Amerikanların yarattığı bir müzik olarak dünyayı etkisi altına almıştır. Kökeni sebebiyle herhangi bir sanat eserini belli bir topluluğa ait olarak nitelemek bana doğru gelmiyor. Rap müzikte ritm ve insan sesinin uyumunu seviyorum. Bu nedenle yabancı parçaları dinlemek daha hoşuma gidiyor. Sözlere odaklanmadan sadece müzik yani.
           /
           0

           Tarihe Göre

           İçerik bulunamadı.