Ramazan Süresi Boyunca Lokanta ve Cafelerin Kapatılması
  • Popüler
  • Tarihe Göre
  Vidiom
  Bu başlığa vidio eklemek için telefonundaki dio uygulamasından giriş yap!
   camparice
   Bu alenan şeriatı biz size yavaş yavaş getiriyoruzun bir habercisidir. Bunu artık görmeyen de kördür. Bakın görürsünüz ramazan ayı boyunca alkol de satın alamayacağız. Haftasonları gelen alkol alma yasağına gerekli tepkiler verilmedi, adam parmak şıklatmasıyla koydu bu kuralı. Şimdi ise 20 gün daha restoran kafeleri açık bırakıp sonra ne hikmetse ramazanda yemek yenilebilen her yeri kapatıyor. Kime ne faydası var? Kafayı yiyeceğim. Bakın iftar saati zaten lokantaların kapalı olduğu 19:00'dan sonraya geliyor; yani iftar kalabalığı da bahane edilemez. Kaldı ki bu demektir oruç tutanlar restoranlara gidemeyecek böylece insan sayısı zaten azalacaktır. Madem salgın akıl almaz bir boyutta, toplu halde bulunmanın en çok gerçekleştiği yer olan camiler de kapatılsın? Korkuyorum anne.
    eefenizz_
    İşte sen gel bunu rEİse anlat kardeşim..
     gregory_
     Alkolu yasaklayamiyor en buyuk geliri ordan yoksa abi zaten 4.murat pozlarinda sigara da yasaklanirdi. Bugüne kadar yapilan pandemi uygulamalari ne kadar saçmaysa bu da o kadar saçma.
      badideasensei
      Alışır millet buna da alışır. Şimdi pandemi sebebiyle, yok vakalar artıyor da ondan diyen olur. Ramazan bahanesiyle şer-i ülkeye adım adım gidiyoruz. Alkol satışı akşam saatlerinden sonra yasaktı , virüs geceleri sarhoş olup sapıtıyor ve sonra daha çok bulaşıyor, Bir arada yüksek sesli müzik kafelerde fln yasaktı, bu da pandemiden dolayı, hıhı evet. Uyanın artık, sosyal hayat kısıtlanıyor!
       eski_bi_tanidik
       Sadece haftasını degil miydi. Aman olursunuz alkol içki alamayip mayisamazsiniz
        berat_albayrak_
        Bu ifade bana biraz abartı geldi (cidden)
        /
        0

        Tarihe Göre

        İçerik bulunamadı.