Ramazan Davulcusu Varoşluğu
  • Popüler
  • Tarihe Göre
  Vidiom
  Bu başlığa vidio eklemek için telefonundaki dio uygulamasından giriş yap!
   me_out_bye
   Saat 02.12 karşı uzağa doğru alt yollardan bi yerlerden davul sesi geliyor. Kısık sesli uzakta belli ama geliyor daha bize gelmedi. Hangi insan 2de sahura kalkar ? Bunlar cidden sahurla alakası yok neredeyse 12 1 gibi çıkıp sokağa 5 kadar vura vura geziyorlar heralde ? Kime ne zaman denk gelirse? Ne bktan bir icra etme bu işi.. Eski gelenekmiş. Uyumuyorum evde durulmuyor ne zamandan beri davul sesi kafa .kici Sanki delinin birinin eline vermişler bütün gece ses yapa yapa geziyo gibi. Okdrda tek düze ki tak taktak tak taktak gıcık bi ses bi keyfide yok. Yapacağınız organizasyonu seveyim. Yılda bir 30gün olan şey. Şimdi iyice uzaklaştı iyice az duyuluyor neredeyse duyulmayacak hale geldi aşağıdan bi yerlerden yukarı doğru gitti oradan dönüp bize üstlerden bi yerden bize doğru tekrar gelecek heralde bizim önümüzdende 3 3.buçuk gibi geçer ? Bilemedim.
    me_out_bye
    Amaç sahura gelenekle insan kaldırmak değil miydi ? Daha çok bütün gece sahurdan sonraya kdr insan uyutmamaya dönmüş bu iş.
     dalgami_geciyosun_canim
     davulculuk eski bir gelenek. insanlar eski zamanlarda alarm olmadığı için kalkamıyordu bu yüzden davulcular vardı ama teknoloji ilerledi artık böyle bir sorun yok davulcular artık sadece insanların kafasını şişirmek için sokak sokak geziyor
      me_out_bye
      02:43 bizim evin önünden geçiyor gürültücü şekilde. 3 kişiler hepsi genç. 2sini anlamadım çalan romen çocuğu. 19 ya var ya yok. içinden birisi dedi şuradan aşağı git ileride bi ara var yukarı doğru orayada gir gel. Belediye çalışanları gibi tepesine bunu mu dikmşler anlamadım yoksa çocuk işe sahipte yanına arkadaşlarını almış onlara mı çaldırıyor ne yapıyor. 2si bekliyor davulcu aşağı biraz indi tekrar yukarı ikinci kez önümüzden geçip , yukarıdan geldiler yukarıya tekrar gittiler.
       archie
       saat açısındanı ne kadar doğru bilemem ama bence ramazanın olmazsa olmazlarından
        anemik
        Çok erken bir saat değil mi ya 1-2 oruç tutmadığım için bilemiyorum ben hiç davul sesi de duymuyorum o nedenle bilemedim gerçekten
         selshine
         ben hiç duymuyorum ya
          diziizlio
          varoşluğu mu nasıl ya bence tadı tuzu ramazanın ama eskisi gibi duymadığım için üzülüyorum
           sehinsahsnsbhh
           Bence Eski Gelenekler bırakılmalı ya.
            samyeli90
            Bizim buradan 3 gibi geçiyor yarım saat sonra bir daha geçiyor sonra daha duyulmuyor motorla geçiyorlar iki kişi
            /
            0

            Tarihe Göre

            İçerik bulunamadı.