Ramazan Davulcularının Yarınlar Yokmuşçasına Davul Çalmaları
  • Popüler
  • Tarihe Göre
  Vidiom
  Bu başlığa vidio eklemek için telefonundaki dio uygulamasından giriş yap!
   pillowtalk
   Ya düğün değil yani bu. Bizim mahalleden bir davulcu geçiyor yemin ederim sanki evden gelin çıkartıcaz öyle bir çalmak. Bir zurna eksik yani. Biraz fazla abartılıyor bu gelenek. Uyanmayanlar, oruç tutmayanlar, hastası, bebeği olanlar var. Bu durumlar neden düşünülmüyor ya.
    lutfen-ama
    Bizim davulcunun da müzik kulağı yok mesela, rastgele vuruyor, inip ben çalacam az kaldı. 🤦🏾‍♀️
     -lucy-
     Bizden zenginler, hala bahşiş derdindeler...
      gavrilovich
      Ben katılmıyorum toplasak 2 3 dk anca duyuyoruz bu geleneği. Bizim millet te kendi kültüründen rahatsız olmak moda gibi. Ramazan davulu bir gelenek tıpkı noel de sabaha kadar sokakların dolması renk cümbüşleri ve yabancıların değişik gelenekleri nasıl yaşatılıyorsa bizde geleneklerimizi yaşatmalıyız. Ona kalıdıysa aç davul sesi alarm kur ne hissi olacak.
       merivella
       Off be çok zevkli iş yeminlen versinler bana davulu bende sabahlara kadar çalardım. Hatta imsaktan sonra akrabalarımın evinin önünde daha çok çalardım uykuyu haram ederdim onlara wuhahahahı
        asit
        Ulan bari ritimli manili bir şey çalsalar keşke. Bizde davul da yok. Adam pencerenin dibinde yağ tenekesine abanıyor gelişigüzel..
         kafatamircisi
         gereği yok aslında ama yaşatılması gereken bi gelenek hor görmeyin böyle şeyleri sonra 40 yaşına gelince ah çekersiniz bizim, zamanımız da davulcular vardı ramazan da şimdiki zaman bozulmuş dersiniz bak)
          _aliefe35_
          Oruç tutun diye çalıyor sahura kalsınlar diye çalıyor. Zorunuzamı gidiyor gayrimüslimler
           luna__
           21. yüzyıldayız alarmlar çoktan bulundu tamam gelenek falan ama ortalığı ayağa kaldırmaya gerek var mı hayır onu geçtim adam döver gibi vuruyorlar kulağa da hoş gelmiyor
            maresalizm
            RİTİMSİZ ÇALMA ARTIK DAVUL ÇALAN ADAM YETERRRRRRRRRRRRRRRRRR
             sedefartuny
             Bu yıl inanın hiç duymadım ama geçtiğimiz yıllarda yataktan zıplattırıyorlardı o derece yarınların yok olduğu bir dünya. Hele bir yıl davulcumuz resmen oyun havası çalıyordu. En dayanılamazı oydu.
             /
             0

             Tarihe Göre

             İçerik bulunamadı.