Ramazan Davulcularının Yarınlar Yokmuşçasına Davul Çalmaları
  • Popüler
  • Tarihe Göre
  Vidiom
  Bu başlığa vidio eklemek için telefonundaki dio uygulamasından giriş yap!
   pillowtalk
   Ya düğün değil yani bu. Bizim mahalleden bir davulcu geçiyor yemin ederim sanki evden gelin çıkartıcaz öyle bir çalmak. Bir zurna eksik yani. Biraz fazla abartılıyor bu gelenek. Uyanmayanlar, oruç tutmayanlar, hastası, bebeği olanlar var. Bu durumlar neden düşünülmüyor ya.
    luna__
    21. yüzyıldayız alarmlar çoktan bulundu tamam gelenek falan ama ortalığı ayağa kaldırmaya gerek var mı hayır onu geçtim adam döver gibi vuruyorlar kulağa da hoş gelmiyor
     -lucy-
     Bizden zenginler, hala bahşiş derdindeler...
      kafatamircisi
      gereği yok aslında ama yaşatılması gereken bi gelenek hor görmeyin böyle şeyleri sonra 40 yaşına gelince ah çekersiniz bizim, zamanımız da davulcular vardı ramazan da şimdiki zaman bozulmuş dersiniz bak)
       lutfen-ama
       Bizim davulcunun da müzik kulağı yok mesela, rastgele vuruyor, inip ben çalacam az kaldı. 🤦🏾‍♀️
        asit
        Ulan bari ritimli manili bir şey çalsalar keşke. Bizde davul da yok. Adam pencerenin dibinde yağ tenekesine abanıyor gelişigüzel..
         gavrilovich
         Ben katılmıyorum toplasak 2 3 dk anca duyuyoruz bu geleneği. Bizim millet te kendi kültüründen rahatsız olmak moda gibi. Ramazan davulu bir gelenek tıpkı noel de sabaha kadar sokakların dolması renk cümbüşleri ve yabancıların değişik gelenekleri nasıl yaşatılıyorsa bizde geleneklerimizi yaşatmalıyız. Ona kalıdıysa aç davul sesi alarm kur ne hissi olacak.
          roar
          Abartmadan devam edilebilir aslında. Çok büyük bir sıkıntı teşkil etmiyor.
           merivella
           Off be çok zevkli iş yeminlen versinler bana davulu bende sabahlara kadar çalardım. Hatta imsaktan sonra akrabalarımın evinin önünde daha çok çalardım uykuyu haram ederdim onlara wuhahahahı
            kitaptakikurt
            şehrin dışında sessiz sakin bir sitedeyiz yok buraların davulcusu baya yabancıyız bu sese
            /
            0

            Tarihe Göre

            İçerik bulunamadı.