27
25.6.2020
Rakının Kalitesiz Bir İçki Olması
  • Seçmece
  • Popüler
  • Tarihe Göre
   istanbulbeyefendisi
   Kendimce mantıklı sebeplerim var, sıralayacağım. Rakı ortamına, rakı masasına ve muhabbetine hiçbir lafım yok. Severim de. Ama rakının kendisi o kadar kalitesiz bir içki ki tüm bu hazırlıkları hak ediyor mu diye oturup bi düşünmek lazım. Fıstık gibi yemeklerimiz var ama rakının yanına meze olup harcanıyorlar. Vallahi yemeklere üzülüyorum. Birbirinden güzel mezeler, yemekler hazırlıyosun rakının yanına. Ama bir duble rakıdan sonra alkolden dolayı dilin damağın uyuşuyor ve yemeklerden hiçbirinin tadını tam olarak alamıyorsun. Bari yemekten tat alabilseydik. Rakı uğraştırır. Mesela canın bira içmek istediği zaman dolaptan soğuk biranı alır ve içersin. Belki yanına bir de fıstık açarsın. Ama rakı için tonla hazırlık yapman gerekiyor. Rakının ertesi günü de çok kötüdür mesela. Miden bulanır, başın ağrır. Akşama kadar mal gibi gezersin. Oysa bir viski, bir bira öyle değildir. Ve her şeyin ötesinde basit bir içkidir. 3 tane bileşeni vardır, onları birbirine karıştırırsın ve ortaya böyle bir içki çıkar. Mahalledeki Ahmet abi bile Eminönü'nden malzeme alarak 5 litre hamidiye su şişesinde yapabilir bunu. Viski gibi meşe fıçılarında yıllandırman gerekmez. Rakıyı içecek olarak değerlendirdiğimizde kaliteli bir şeyden bahsedemeyiz. Ama rakı ortamı, rakı kültürü, yemekleri, ara çayı, müzikleri vs rakının kötülüğüne rağmen kendini sevdirir. Not: İçenler bile utandığı için masanın altına saklıyor rakısını bakın görsele :P
    benita
    Canın bira içmek istediği zaman dolaptan çıkarır ve içersin, tv izlerken içersin, balkonda oturup müzik dinlerken içersin, muhabbet olsun diye içersin. Ama rakı için uğraşırsın dolayısıyla birlikte içeceğin kişi de özel olur. Rakı bu yüzden güzeldir :)
     coronavirus
     Aynen reis herkesi çektin başlığa, muhteşem yaratıcısın. Sarma versiyonu da vardı bunun, yarın da mantıyı bekleriz. Abartılmış balon diye aç hatta daha yaratıcı olur lol xD
      dj_excalibur
      Aslan sütü diye boşuna dememişler. Herkesin harcı değil..
       saygikopat
       Rakının kalitesini ancak kaliteli olan anlar...
        biristeri
        Rakı kaliteli bir içkidir...
         ulrich
         Nemiroff icin ...
          birdetroitfani
          Kaliteden anlayan biri olarak rakı içmem. İçkide içmem çünkü sağlığa Zararlı bişey nasıl kaliteli olabilir??? Tüm alkol içki topu kalitesizdir.
           sigmundfreud
           Rakının güzelliği bu değil mi zaten, nazlı bir içki belki de nazını çekebilene güzel geliyor. Onu ne kadar sofranla, sohbetinle nazlarsan o kadar keyiflenir ve seni de keyiflendirir.. Tabi ağzıyla içenler için geçerli...
            samyeli90
            Rakı özeldir her zaman içilmez bir ortamı zamanı vardır ben içmem ama içene de bir şey demem
             impactresponse
             Tadı güzel bence, evet ben içecekleri tadı için içerim.
              yusufusludur
              Arkadaşlar alkol niyahetinde bırakın bu adet işlerini için gitsin
               thebabybox
               kiminle içtiğine göre değişir :)
                hogwartsmektubugelmeyen
                Zevk. AMA RAKI KALİTELİ BİR İÇKİDİR
                 damarcibasi
                 Distilasyon nedir bilmeyen alkollü içkiden anladığı dolaptan alıp kafaya dikmek olan kişi beyanı. Her içkinin bir kültürü tarihi ve adabı vardır. Bira mesela tarih öncesi devirlerde dahi üretilmiş tüketilmiş bir içecektir. O şişeler ağaçta yetişmiyor. Yüzlerce yıllık birikim var bu tadımın ve kültürün arkasında. Ha bir de yaramıyorsa içmicen kaptan.
                  kisacadeniz
                  Rakıya kalitesiz içki diyen de kadıköyde su gibi biralara kaliteli diyip içiyordur tövbe ya
                   dioberbat
                   Rakının tadı bok gibi amk sofrasını da kültürünü de sevmiyorum
                    hogwartsmektubugelmeyen
                    Valla çarpılırsınız. Ama meze kısmına katılıyorum, alkol alınca tıkanıyorum ve yiyemiyorum o şahane şeyleri. O nedenle canım sıkıldıkça rakısız rakı sofrası kurarım :)
                     ozymandiase
                     Bir küçük devirmenin faturası kabarık oluyor. O yüzden bu kötüleme yapılarak kendini beyhude bir kandırma girişimi gibi geldi bana.
                      roar
                      İçinde anason olan bir alkol nasıl sevilmez? Ağzının tadını bilmeyen kişi beyanı.
                      /
                      0

                      Tarihe Göre

                      İçerik bulunamadı.