Rakının Kalitesiz Bir İçki Olması
  • Popüler
  • Tarihe Göre
  Vidiom
  Bu başlığa vidio eklemek için telefonundaki dio uygulamasından giriş yap!
   istanbulbeyefendisi
   Kendimce mantıklı sebeplerim var, sıralayacağım. Rakı ortamına, rakı masasına ve muhabbetine hiçbir lafım yok. Severim de. Ama rakının kendisi o kadar kalitesiz bir içki ki tüm bu hazırlıkları hak ediyor mu diye oturup bi düşünmek lazım. Fıstık gibi yemeklerimiz var ama rakının yanına meze olup harcanıyorlar. Vallahi yemeklere üzülüyorum. Birbirinden güzel mezeler, yemekler hazırlıyosun rakının yanına. Ama bir duble rakıdan sonra alkolden dolayı dilin damağın uyuşuyor ve yemeklerden hiçbirinin tadını tam olarak alamıyorsun. Bari yemekten tat alabilseydik. Rakı uğraştırır. Mesela canın bira içmek istediği zaman dolaptan soğuk biranı alır ve içersin. Belki yanına bir de fıstık açarsın. Ama rakı için tonla hazırlık yapman gerekiyor. Rakının ertesi günü de çok kötüdür mesela. Miden bulanır, başın ağrır. Akşama kadar mal gibi gezersin. Oysa bir viski, bir bira öyle değildir. Ve her şeyin ötesinde basit bir içkidir. 3 tane bileşeni vardır, onları birbirine karıştırırsın ve ortaya böyle bir içki çıkar. Mahalledeki Ahmet abi bile Eminönü'nden malzeme alarak 5 litre hamidiye su şişesinde yapabilir bunu. Viski gibi meşe fıçılarında yıllandırman gerekmez. Rakıyı içecek olarak değerlendirdiğimizde kaliteli bir şeyden bahsedemeyiz. Ama rakı ortamı, rakı kültürü, yemekleri, ara çayı, müzikleri vs rakının kötülüğüne rağmen kendini sevdirir. Not: İçenler bile utandığı için masanın altına saklıyor rakısını bakın görsele :P
    ulrich
    Nemiroff icin ...
     roar
     İçinde anason olan bir alkol nasıl sevilmez? Ağzının tadını bilmeyen kişi beyanı.
      ozymandiase
      Bir küçük devirmenin faturası kabarık oluyor. O yüzden bu kötüleme yapılarak kendini beyhude bir kandırma girişimi gibi geldi bana.
       biristeri
       Rakı kaliteli bir içkidir...
        dj_excalibur
        Aslan sütü diye boşuna dememişler. Herkesin harcı değil..
         coronavirus
         Aynen reis herkesi çektin başlığa, muhteşem yaratıcısın. Sarma versiyonu da vardı bunun, yarın da mantıyı bekleriz. Abartılmış balon diye aç hatta daha yaratıcı olur lol xD
          benita
          Canın bira içmek istediği zaman dolaptan çıkarır ve içersin, tv izlerken içersin, balkonda oturup müzik dinlerken içersin, muhabbet olsun diye içersin. Ama rakı için uğraşırsın dolayısıyla birlikte içeceğin kişi de özel olur. Rakı bu yüzden güzeldir :)
           hogwartsmektubugelmeyen
           Valla çarpılırsınız. Ama meze kısmına katılıyorum, alkol alınca tıkanıyorum ve yiyemiyorum o şahane şeyleri. O nedenle canım sıkıldıkça rakısız rakı sofrası kurarım :)
            dioberbat
            Rakının tadı bok gibi amk sofrasını da kültürünü de sevmiyorum
            /
            0

            Tarihe Göre

            İçerik bulunamadı.