Rakı İçen İnsanın Marjinal ve Kültürlü Olduğuna Dair İnanış
  • Popüler
  • Tarihe Göre
  Vidiom
  Bu başlığa vidio eklemek için telefonundaki dio uygulamasından giriş yap!
   bisosyolog
   Biliyorsunuz bizim toplulumuzda iki kesim var. Marjinal olanlarla muhafazakar olanlar. Nedense rakı masasında dünyayı kurtarıyormuş gibi davranır insanlar. Rakı masası deyince benim aklıma minnoş bir deniz kenarı kentinde otlu mezeli sofralar geliyor. Ve nedense o şeyi içen insandan yüksek bir seviye bekliyoruz. Çok alakasız ve gereksiz aslında. Ne rakı sofraları biliyorum ne saçma sapan muhabbetlerle biten. Öyle herkes Halil Sezai gibi ortalarda dolanmıyor yani. Hatta bazen öyle bir duruma geliniyor ki, en kültürlüsü bile saçma sapan davranabiliyor. Demem o ki, bunun rakıyla filan bir alakası yok. Tam tersi insanın yapısıyla alakası var.
    gregory_
    Barzo içkisidir, ağır abiler ve ağır ablalar yaratır.
     dr.rock
     Saçma bir genelleme Adabıyla rakı içeni az gördüm zaten
      utumasasiilekayanadam
      Tabii lan
       patronicee
       Olmayan alakalarda bugünnn. Ben o rakıyı en mütevazi sofralarda da gördüm, en eğlenceli sofralarda da. Ben o rakıyı bank arkalarında, halinden tipinden ödün kopacak insanların elinde de gördüm, babalı oğullu kendi evlerinde içenlerde de. İki kelimeyi bir araya getiremeyen insanlarda da gördüm, bir dinlesen nutuk çekecek insanlarda da.
        cinayetvaraga
        Her zaman dediğimi yine tekrarlayacağım, adabıyla içen insanla her muhabbet farklı olur, doyum olmaz. Bu tamamen sofra adabıdır. Ama kalkıp marjinal ve muhafazakar diye ikiye ayirmak zaten hiçbir şekilde ciddiye alınmamaktır. neden rakı içen marjinal oluyor? içmeyen de muhafazakar mı oluyor? konu başlı başına alakasızlık kokuyor. ayrıca tekirdağa yolu düşen ve burda sevdigim her kim varsa raki ısmarlarım. en kral mezelerle. haberi ola.
         redblack
         Garip bir yaklasim, marjinal kelime anlami olarak aykiri demek. Raki icmenin neresi aykirilik? Alkol kullanmamak neden muhafazakarlik? Senin yaklasimindan yola cikarsak muhafazakarlar daha aykiri insanlar, kafani anadoluya cevirip baktiginda goreceksin bunu.
          vitaly
          Rakıyı bir tek sosyete cemaatinin içtiğini sanan insan... Doğru bir tespittir. Şöyle güzelim bir Anadolu köyünde bir düğünde kavurma ve pilav eşliğinde verilen boğma rakıyı yudumlayan dayıların muhabbetine ortak olmamıştır. Hey bre...
           kalpci
           Rakı içen değil o, rakı kültürüyle yaşayan. Rakı kültürünü seven biri olarak marjinal olmak gibi bir kaygım yok, hatta hiç bir kaygım yok. Adam gibi gelip masama oturanla rakımı pay eder, dertleşirim o kadar.
           /
           0

           Tarihe Göre

           İçerik bulunamadı.